Pitztal byl prvním střediskem, které minulý víkend po letní pauze zahájilo provoz. V současné době jedou dvě lanovky, a to Panoramabahn s Pitz Expressem, přičemž lyžuje se jen k mezistanici kabiny Panoramabahn. Sezóna poběží do konce května příštího roku.

Ledovec na Dachsteinu otevřel v sobotu 20. září po měsíci pravidelné údržby. Prvním otevřeným je vlek Austriacharte se sjezdovkami, na kterých hlásí 50 cm sněhu. Teploty pod nulou slibují udržování dobré kvality sněhu.

Ve stejný den se rozjel i ledovec Mölltal a středisko hlásí 50 cm prašanu.

Další na řadě je ledovec ve francouzském Tignes, který otevře v pátek 26. září, po čtyřtýdenní přestávce.

V provozu již je i rakouský Stubai, kde stojí denní skipas 30,70 euro pro dospělé a 15,30 euro pro děti do 15 let. Areál disponuje novým kotvovým vlekem postaveným přímo na ledovci (Daunscharte), a díky tomu nabídne i dvě nové široké sjezdovky.
Jezdit se dá i na jedné modré sjezdovce ledovce Rettenbach v Söldenu.

Ledovec Kaunertal by rád otevřel 27. září, ale zatím trpí nedostatkem sněhu. Během minulého týdne napadlo jen 7 cm, přitom k otevření potřebuje 50 cm. Nyní záleží jen na počasí...

Některé areály v Alpách od konce zimy nezavřely vůbec a jsou v provozu i v současné době.

Toto platí pro rakouský Hintertux, který hlásí 20 cm čerstvého sněhu a 75 cm podkladu.

Naproti tomu Kitzsteinhornmusel přerušit lyžařský provoz do doby, než napadne víc než 4 cm sněhu z minulých dnů.

V současné době jsou v provozu ještě švýcarské Saas-Fee a Zermatt a italské Passo Stelvio a Val Senales.

Také dva norské ledovce Folgefonn a Galdhøpiggen jsou stále otevřené pro letní lyžování, ale v plánu je pravidelná odstávka, která začne na konci září nebo během října.

V říjnu budou dalšími otevřenými areály Les Diablerets ve Švýcarsku a Les 2 Alpes ve Francii, které plánují testovací víkendy před hlavní sezónou.

Více informací na <a>www.skiinfo.com