Původně jsme chtěli nocovat v kempu Kroll v 17 km od ledovce vzdáleném Mayrhofenu. Ceny se tam pohybují podle sezony za auto od 2,50 EUR, za stan od 3 do 5 EUR, a za osobu od 4,90 do 7 EUR. K dispozici je zde například internet nebo bazén, což je po celodenním ježdění velmi lákavé.Jelikož jsme dorazili v pozdních hodinách a nikde nemohli rozbalit stan, rozhodli jsme se, že vyjedeme až nahoru k ledovci a tam se uvidí.Háček byl v tom, že pršelo, byla mlha hustá tak, že by se dala krájet, takže nebylo vidět vůbec nic.A tak jsme předvedli pleiádu spacích poloh vsedě.Ráno, kupodivu vyspaní a hlavně natěšení, jsme se nabalení jak pumpy prodírali nalehko oblečenými turisty a pasoucími se krávami. Prostě nádhera.

Nový obrázek
Ledovec Hintertux v létě, foto Martin Povolný

Na ledovec jsme dojeli třemi kabinami (jezdí od 8:15 do 17:00, vleky na ledovci Olperer 1,2 a Rieppensattel do 14:00, Gerforene Wand do 16:00) a tam už byl on – sníh – nesníh, něco mezi sněhem, ledem a vodou. Měli jsme cca dvě možnosti, buď jezdit na ledu s gejzíry vody za patkami místo prašanu, nebo po vzoru závodníků kličkovat na sněhu mezi tyčkami značící sjezdovku. Prostě lyžování v létě. Ale zažít opět chlad na tváři, hučení a cinkot lanovek a jízdu na lyžích za to sklouznutí opravdu stálo! Sjeli jsme zpět do údolí zeleně a jelikož Tux disponuje obrovským parkovištěm, děleným pruhy stromů, našli jsme ideální základnu pro náš stan. Naštěstí to tam vůbec nikdo neřeší. Pokud někdo potřebuje sprchu, může zajít do hotelového bazénu cca za 8 EUR, mokré věci se dají případně usušit na toaletě u pokladen pod fukarem a na topení.Pozor, WC se zavírá od 18 do 8 hodin.Ráno nás čekalo milé i nemilé překvapení. Kopce kolem nás byly pokryty sněhem, po vodě a ledu nikde ani památky.

Nový obrázek
Nový obrázek

Takže jsme se v létě výborně, ale stále nevěřícně, povozili na sněhu jak se patří a dokonce se za námi i prášilo, takže naše širší lyže našly své uplatnění. Počasí se ale dalo přirovnat k lednovému mrazivému mlhavému dni, takže jsme to i přes velké sebezapírání, moc dlouho nevydrželi. A to ani nemluvím o snowparku, který je pravidelně „ šejpován“. Bohužel nebylo rozeznat, co je skok a co hrana sjezdovky. A jedna rada na závěr, i přes ošklivé počasí, nezapomeňte se pořádně namazat!!!

Další info o možnostech lyžování na Hintertuxu najdete tu.

Nový obrázek