Silvestr v Rakousku

Asi nejvyhledávanější destinací pro Nový rok na horách je právě Rakousko. "Důvodů je hned několik. Strávit Silvestr v Rakousku znamená pouze pár hodin cesty autem do střediska. Rakušané také občas nabízejí v tomto období zkrácené pobyty na pět nebo tři noci. Vzhledem k popularitě Silvestra v Rakousku je to vítaná, i když poměrně obtížně sehnatelná možnost", vysvětlil Karel Kemeník z cestovní kanceláře PUXtravel. Bydlí se nejčastěji v pronajatém domě či velkém apartmánu, kde se svými přáteli najdete dostatek pohodlí a soukromí. Na svahy ale ve většině případů budete muset nějaký ten kilometr dojet autem nebo skibusem. Nicméně Silvestr v Rakousku je časově i finančně asi nejschůdnější varianta v Alpách.

Silvestr v Itálii

Silvestr v Itálii je do jisté míry podobný Rakousku, až na pár drobných rozdílů. Doprava do Itálie trvá řádově o několik hodin déle, než do Rakouska, ale italské dálnice jsou vesměs velice kvalitní. Nehrozí vám tedy žádný D1 syndrom. Silvestr v Itálii nemusí nutně znamenat bydlení v soukromém domku kilometry od svahů. K dispozici je také množství větších rezidencí přímo v centrech středisek. Se zkráceným termínem v na Silvestra v Itálii příliš nepočítejte. V drtivé většině případů jsou naordinovány striktně týdenní pobyty, ale výjimky se jistě najdou. Třeba středisko Presolana nabízí velice flexibilní nabídku termínů i přes Silvestra. Itálie se tak pohybuje někde mezi Francií a Rakouskem.

Silvestr ve Francii

Strávit Silvestr ve Francii, to je pro českého lyžaře ze všech tří destinací asi největší exotika. Cesta autem do Francie vezme i 16 hodin a autobusem klidně o 6 hodin více. Ale! Výměnou za to vám Silvestr ve Francii nadělí veliké lyžařské areály kompletně propojené lanovkami a hlavně také ubytování v těsné blízkosti svahů bez dojíždění. Bydlet budete nejčastěji v apartmánových rezidencích a je proto dobré počítat s tím, že oslavy mohou být ve Francii poměrně bujaré. "Pokud toužíte po větším klidu, soukromí a komfortu, využijte nabídky luxusnějších rezidencí nebo hotelů, což ale bude něco stát", upozornil Kameník. Sehnat zkrácený termín na Silvestr ve Francii je téměř nemožné už jen proto, že se sem takovou dálku nikomu nechce trmácet kvůli třem dnům. Kdo ale jednou ve Francii na Silvestra byl, ví, proč se sem pravidelně vrací.