Last minute lyžování v Alpách

U last minute lyžování v Alpách nelze očekávat výrazné slevy. „Ceny na trhu včetně našich jsou sraženy tak nízko, že u last minute lyžování v Alpách nemůže většina cestovních kanceláří poskytnout horentní slevy. Ale něco lze ušetřit vždy,“ uvádí Tomáš Hložánek, jednatel CK PUXtravel. To, že zájezdy zaměřené na last minute lyžování v Alpách nejsou příliš populární, dokazuje i minimální procento těchto dovolených z celkového počtu výjezdů do alpských zemí.

Last minute lyžování v Rakousku

Rakouský statistický úřad eviduje 9,9% nárůst přenocování a 6,7% nárůst příjezdů českých turistů během roku. Číselně vyjádřeno se jedná o přibližně 555 000 příjezdů, z čehož převážná většina jsou zimní dovolené. V Rakousku jsou tak Češi v počtu turistů na 4. místě. „K tomuto trendu přistupujeme zodpovědně a snažíme se klientům nabídnout velký počet zájezdů do nejznámějších rakouských středisek,“ uvádí Marek Vodák, specialista PUXtravel na Rakousko. „V naší nabídce zákazníci najdou třeba sedmidenní ubytování v apartmánech vzdálených pouze 700m od centra Kaprunu již za 4 990 Kč. Co se last minute lyžování v Rakousku týče, je nutné sledovat rychle se měnící nabídku na našem webu,“ dodává.

Last minute lyžování v Itálii

V Itálii jsou čeští milovníci hor dokonce na 3. místě. Dle ACK ČR je jak u normálních zájezdů, tak u last minute lyžování v Itálii nejpopulárnější oblastí Trentino a hlavně střediska Val di Fiemme a Val di Fassa. „Jelikož vnímáme velkou oblibu těchto resortů, máme v nabídce například sedmidenní ubytování v tříhvězdičkových apartmánech, vzdálených necelé 2km od sjezdovek ve Val di Fiemme od 4 690 Kč za osobu. Ve Val di Fassa pak opět v tříhvězdičkových apartmánech najdou klienti ubytování 700m od lanovky na týden jen za 4 790 Kč. To jsou ceny téměř srovnatelné s last minute lyžováním v Itálii,“ uvádí Ivo Kočár z PUXtravelu.

Last minute lyžování ve Francii

Čekat na last minute lyžování ve Francii se nemusí vždy vyplatit. „ V naší nabídce se můžete na třeba od 10. do 17. 12. 2011 na týden s dopravou a skipasem podívat do francouzského Risoul/Vars již za 4 990 Kč. Do stejného střediska naopak na konci sezóny totožný zájezd stojí 5 290 Kč,“ říká Kočár. Za takovouto cenu nenajdete téměř žádné last minute lyžování ve Francii. „Jednoduše již není kam zlevňovat,“ dodává. Proto neváhejte a nespoléhejte na štěstí při výběru zájezdu na poslední chvíli a rezervujte si svůj výhodný zájezd na PUXtravel.cz už nyní.

Last minute lyžování ve Švýcarsku

Poptávka po last minute lyžování ve Švýcarsku je nejmenší. Poměrně vysoké ceny se i přes slevy většinou nedostanou na ceny zájezdů do jiných alpských zemí. I přes to však v nabídce cestovní kanceláře PUXtravel najdete zájezdy do známých středisek jako Adelboden nebo Andermatt.

Situaci lyžování ve Švýcarsku také komplikuje fakt, že švýcarský frank v poslední době hodně posílil a je už v podstatě stejně drahý jako euro. Zájezdy do Švýcarska proto vycházejí opravdu draze a pro českého klienta nejsou snadno finančně dostupné.

A je jasno

Z výše uvedeného je zřejmé, jakou cestou směřovat výběr dovolené. Včasná rezervace zimního zájezdu vám dává možnost velkého výběru. Navíc můžete být v klidu, že si vyberete to, co skutečně chcete. Nebo snad raději bude se strachem čekat, který že to zájezd na vás doslova zbude?