Vše vzniklo na Kavkaze pod Elbrusem, kde jsem se potkal s Martinem Gablou, skvělým lyžařem a parašutistou (mimochodem mistrem ČR v paraski, tedy skákání na přesnost v kombinaci s obřákem). O seskoku jsem tak nějak přemýšlel už několik roků, takže slovo dalo slovo a bylo téměř jasné, že řady parašutistů se zase trošku rozrostou.

Parašutisti - SNOW
Kolínské letiště. Ještě pár sekund a Katka, Simča a Petr budou ve vzduchu...

Stačilo prohodit pár slov v redakci a mezi kamarády a hned nás byli místo jednoho čtyři. Přidal se šéfredaktor Petr Socha a dvě půvabné freeskierky, Katka Sobotková a Simča Hrstková. Obě můžete také vidět na lyžařských snímcích z letošní akce ACG SNOWride ze Svatého Mořice a Samnaunu.

Pocity se těžko přenášejí na papír. No prostě, je to síla. Ten pocit v letadle, které se pomalu zvedá do výšky 1200 m nad zemí a člověk už ví, že do té hlubiny dobrovolně vyskočí. Ještě teď mě při té vzpomínce šimrá v oblasti břišní. Moment odhodlání je klíčový, jde o to překonat tělo, kterému se fakt tam dolů moc nechce. No a vše po odrazu už je jen nádhera, padák se otevře, vše ztichne a člověk zažívá opojení ze samoty v jiném světě.


Parašutisti - SNOW
Parašutisti - SNOW v oblacích
 Martin všem kontroluje padáky. Více info o skákání najdete
na www.tandemove-seskoky.cz
Už si mohou říkat parašutisti :-).

Všichni zvládli své skoky na jedničku, holky se snad bály míň, než my. No, abych řekl pravdu, tak jsem si první skok ještě zpestřil menší příhodou se záložním padákem, kterou teď aspoň můžu po večerech bavit své kamarády. Každopádně záložák funguje stoprocentně a parašutismus je opravdu bezpečný sport, mám to empiricky ověřené.


Parašutisti - SNOW Parašutisti - SNOW Parašutisti - SNOW
Za letu.
  Po letu.

Máme tedy za sebou první kamínek v parašutistické mozaice s názvem základní výcvik. Na konci cesty je pak volný, přibližně minutový, pád ze 4 kilometrů, ovšem k tomu nám ještě chybí pár kroků. Až se k němu dostaneme, dáme vám zase vědět :-).


Parašutisti na skalách Parašutisti na skalách Parašutisti na skalách
  Konec dne jsme strávili na nedalekých
skalkách u Pašinky u Kolína
 

Robin Kaleta a base jump

V téhle souvislosti nesmím zapomenout na Robina Kaletu, kterému samotné lyžování už nestačí. Naplno nastartoval base jumpový projekt, který doufám ve zdraví přežije a výstupy z něj uvidíme na stránkách našeho časopisu a třeba i v televizi. Pokud se nepletu, tak dnes nebo zítra hodlá trénovat volné pády z letadla. Base jumpový padák na míru už má téměř vyroben, takže v nejbližších týdnech skočí svou první skálu v italském Arcu. Robe, držíme palce.