SNOW 62 market vychází v pátek 14. října 2011
100 stran


Novinka!!!

Nově lze časopis koupit i v elektronické podobě!

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.
Více na http://cs.publero.com/titul/snow.

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat v e-shopu SNOW!


Prolistujte si kompletní časopis v elektronické podobě!Pár tipů z obsahu:

Sjezdové lyže 11/12 - 924 popsaných modelů 26 značek

Rocker – nový spasitel lyžařského trhu?
Minulou zimu si asi nebudeme pamatovat jako kdovíjak skvělou. Nebýt zasněžování, patřila by dokonce k propadákům posledních let.


Jaké lyže pro koho - dékly, šířky, tvary


Lyžařské boty 11/12 - 566 popsaných modelů 14 značek

Kdo sleduje dění v lyžích, nebude překvapený zjištěním, že největší pohyb u bot nastává díky zesilujícímu výskytu lyžařů v horách mimo upravené tratě. Boty pro „běžné“ sjíždění se takřka nemění, ale přesto najdeme jednu inovaci, která – pokud se ukáže opravdu funkční – by dost možná znamenala zásadní průlom v historii moderní lyžařské boty, jíž je už 45 let.


Jak se dělá bota

O výrobě lyží jste už četli i slyšeli mnohé a měli možnost vidět nejeden řez s popisem. O tom, jak se vlastně dělají boty, ale existuje informací mnohem méně. Vlastně si neuvědomuju, že bych někdy někde viděl reportáž z továrny. A to přesto, že u nás v Česku vzniká ročně přes půl milionu sjezdových bot včetně těch, jež vítězí ve vrcholových závodech. Pojďte tedy s námi na exkurzi do továrny Head v moravské Litovli.
Vybavení pro děti

Pro děti chceme jen to nejlepší – aby se dítě stalo lyžařem, zamilovalo si lyžování, musíme sledovat základní fakt, jakési první přikázání při výuce lyžování dětí – děti musí mít z lyžování radost, musí se smát a brát lyžování jako zábavnou hru. Vedle přístupu rodičů či vyučujících může tento moment hodně ovlivnit i výbava, která sama umí učinit dětem lyžování příjemné a komfortní, v opačném případě ale i nesnesitelné.
Lyžařské vázání 11/12 - 185 popsaných modelů 8 značek

Celkem funkční status quo
Lyžařská vázání prodělalala velkou kariéru, při níž se obloukem tak trochu vrátila do výchozích pozic. Začínala jako vcelku nezajímavý řemínek přes špičku boty. Postupně se zjistilo, jak důležité spojení s botou je, a když se tématem stala bezpečnost, představovala v podobě „bezpečnostních“ tu nejvíce sexy součást lyžařské výzbroje. Dnes se ale zase stávají už jen doplňkem lyže. Naposledy si zařízení mezi botou a lyží vybojovalo větší pozornost koncem 90. let, kdy vrcholila éra desek pod vázáním. Poté už proces integrace vázání i desek – jak do lyží, tak i v rámci výrobců – navodil dnešní stav.
Brýle pro sjezdové lyžování

Ani o lyžařských brýlích nelze napsat nic zásadně nového. Svezly se spolu s helmami k nové popularitě, neboť k nim přece jenom patří spíše než třeba sluneční. V každém případě je to dobře, neboť jsou všestranně vhodnější. Snad jen když se nenáročně motáme okolo klientů nebo dětí a odpovídá tomu počasí, mají sluneční navrch. Také zde platí všechny zásady, které jsme nejednou podrobně uváděli. Na SNOW.CZ najdete snad vše, co se o brýlích dá napsat.
Lyžařské helmy 2011–12

Nebudete tomu věřit, ale naprostá většina německých obchodníků označila v polovině minulé zimy helmu za jasný propadák. I když absolutně to tak zlé nebylo a roli sehrálo zklamání po předchozích dvou zimách, kdy výrobci nestačili dodávat a prodej trhal rekordy, svědčí to o začátku nasycení trhu. Liší se ovšem podle zemí a u nás „míra ohelmení“ dosud tak vysoká není. V každém případě udělala lyžařská helma za deset let ohromnou kariéru.
Lyžařské hole

U výrobku, za který většina lyžařů není ochotná moc utratit, nebudeme čekat žádné velké novinky. Cena limituje i větší průnik uhlíku i kompozitů, takže stále vládnou osvědčené hliníkové slitiny. Tím nechceme výrobcům upírat materiálová zlepšení hrotů i rukojetí s tužšími a měkčími částmi a neklouzavým povrchem, i poutek poskytujících ruce příjemnější kontakt. Stejně jako větší počet holí do terénu včetně teleskopických.
GO WEST, TEST THE BEST! - test telemarkových lyží

Asi bychom mohli trochu polemizovat, zda se z Prahy do Zermattu opravdu „go west“, nebo je to spíše více na jih, ale jelikož vám nemusím prozradit, odkud jsme vyrazili, zůstává tak jen pointa v podobě návštěvy dalekého švýcarského resortu, v nedaleké minulosti ještě zahaleného v oparu Walliských Alp kdesi „west" od našich hranic.


A mnoho dalšího najdete ve SNOW 62!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.