Kromě geografického rozdělení na 5 masívů můžeme francouzská střediska, kterých zde najdeme více než 350, roztřídit do 4 tématických oddílů: střediska tradiční, sportovní - např. Tignes, oblíbená neboli „in“ - např. Les Arcs a rodinná - např. Alpe d´Huez, Isola 2000 a také Les Menuires. Francouzské hory nabízí nepřeberné množství zábavních aktivit také milovníkům jiných zimních sportů, než je lyžování. Tyto nové formy skluzu přináší jiné a často intenzivnější zážitky než klasické sjezdové lyžování. Ve všech střediscích najdeme speciálně upravené snowparky a prostory pro snowboard, telemark, skiwal, snowblade, snowskate, boarder cross, ski new school, atd.

Francouzská zimní střediska se stávají příjemnými místy pro setkání s rodinou a přáteli a také tradičními dějišti mnoha sportovních a kulturních akcí :

10. – 17. prosinec 2011 Les Arcs – Evropský filmový festival

9. – 11. leden 2012 Alpe d´Huez – Závod Světového poháru ve skicrossu

14. – 16. březen 2012 Tignes – Winter X Games Europe (tradiční setkání milovníků zimních freestylových disciplín, kvalifikace na OH 2014)

28. – 31. březen 2012 Les Menuires – Boules de Notes (dětský hudební festival) Duben 2012 Isola 2000 – Les Pistes Electroniques (festival elektronické hudby s mezinárodní účastí)

V Alpe d´Huez budete mít možnost fandit v jednom ze závodů seriálu Světového poháru ve skicrossu sedminásobné vítězce SP Ophélii Davidové, či v rámci prvního filmového festivalu roku 2012 shlédnout klasické francouzské komedie. Zajímavým zážitkem ze zimní dovolené ve středisku Les Arcs mohou být také setkání s cirkusovými umělci. V Les Menuires si na své přijdou i příznivci tvrdé hudby – na konci března se zde koná Full Metal Contest doplněný o freestylové soutěže. Více než 120 závodníků z celého světa se v polovině března sejde v Tignes, kde se v rámci nejprestižnější zimní freestylové akce v Evropě Winter X Games Europe poperou o účast na zimní olympiádě v Soči.

Země galského kohouta je proslulá také svojí gastronomií, která byla v roce 2010 zapsána na seznam UNESCO. Kde jinde než ve Francii byste tedy měli ochutnat něco z pověstné francouzské gastronomie? Oblast francouzských Alp má samozřejmě svoji typickou kuchyni a své speciality. Ve všech restauracích a horských chalupách si můžete vychutnat výtečné pokrmy, které mají tradici, historii i neopakovatelnou chuť – ať je to fondue, raclette nebo tartiflette.Chcete si vychutnat letošní zimní dovolenou ve francouzských Alpách? Tak odpovězte na jednoduchou otázku a získejte tak možnost vyhrát týdenní pobyt ve středisku Isola 2000.

Pro soutěžní otázku klikněte zde.