SNOW 65 vychází ve čtvrtek 1. prosince 2011
166 stran


Novinka!!!

Nově lze časopis koupit i v elektronické podobě!

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.
Více na http://cs.publero.com/titul/snow

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat v e-shopu SNOW!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!Ve SNOW 65 najdete 8× SKIPAS ZDARMA:

ČR - Červená Voda, Dolní Morava, Paseky nad Jizerou a ZadovNěmecko - Mitterdorf a SR - Štrbské Pleso, Martinky, Tatranská Lomnica

Více na www.skipas-zdarma.czPár tipů z obsahu:

Ohlédnutí za startem SP v Söldenu

Když přijedete koncem října do městečka Sölden, hned na vás dýchne neopakovatelná atmosféra. Všichni místní i přespolní jsou natěšení. „Bílý cirkus“ jménem Světový pohár ve sjezdovém lyžování začíná po roce opět rozbalovat své šapitó. Ovšem ne všude panuje přátelská atmosféra. Mezinárodní lyžařská federace FIS se totiž chystala oznámit revoluční a mnohými odmítanou změnu v pravidlech.
Co prozradí grafy?

Srovnávací studie dynamiky sportovní výkonnosti
Jedním z nejčastěji skloňovaných témat českého alpského lyžování je Šárka Záhrobská a její pokles výkonnosti v sezóně minulé. Na celou věc je názorů nespočet a jejich analýza by byla nekonečná a sotva by přinesla výsledky, se kterými by se dalo dále pracovat. Existuje ale nezpochybnitelný svět čísel, která zůstanou stejná navzdory jakékoli argumentaci či osobním preferencím. Co říkají ona?


Úrazy, nové lyže a Demolition Man

Válka proti carvingu a o obřačku – tak by se dala vykládat letně podzimní aféra se změnami závodního materiálu, především lyží, jež nadekretovala FIS.
Ať žije vakuum

Co by člověk neudělal pro informaci a osvětu! Když se ukázalo, že u bot jsou největší událostí sezóny Fischerovy vakuově tvarované skelety, vyvinulo se pořízení bot Soma Vacuum RC4 Pro v bezmála morální povinnost. Možnost přizpůsobit už ne jenom botičku, nýbrž přímo skelet – toho nejdůležitějšího komunikátora mezi lyžařem, lyžemi a sněhem – vyvolala po celém lyžařském světě velký zájem. Byl oprávněný? Funguje to vůbec? A jaké jsou boty na sněhu? Hlavní část odpovědí leží před vámi.
WorldSkitest - nejvýznamnější test světa?

Jubilejní desátý World Ski Test tentokrát hostilo středisko Zell am See-Kaprun. Přivítalo zhruba 250 testérů, mezi nimi mnoho osobností: vedle nestorů alpského lyžování, ředitele testu Franze Klammera nebo Marca Girardelliho třeba mladé naděje Světového poháru, Annu Jelusic nebo Joachima Puchnera.
Voda a pára - pořád stejná H2O?

Přes první a druhou vrstvu jsme v našem trojdílném seriálu o oblečení postoupili až k té tělu nejvzdálenější, k té, co je nejvíce vystavena na odiv, a zároveň té, co je k naší peněžence zpravidla nejméně šetrná. Ano, jedná se o třetí ochrannou vrstvu.
Dítě už je lyžař

Čas letí a děti rostou jako z vody. Za sezónu dvě už rodiče kolikrát na lyžích doprovázejí dobrého lyžaře. Neobejdou se bez vleku a vůbec s vývojem malého lyžaře přichází ruku v ruce i jiný druh nebezpečí.
Optická šálení

Není to ona pověstná polární záře?! Četl jsem o ní v učitelských novinách!
Vzpomínáte, jak cestou na severní pól potěšil tenhle úžasný jev pomocného učitele Václava Poustku a jeho přátele? Pohled je to úchvatný, o tom není pochyb. Možná vás ale překvapí, že tohle divadlo můžete, máte-li štěstí, pozorovat i z Česka.
Hledání duše japonského lyžování

Japonsko pro mě bylo snem. Znal jsem ho z pořadů o lyžování, filmů Sophie Coppolové a Murakamiho románů. Funguje jako návnada pro ty, kteří jsou ochotní skočit střemhlav do neznáma. Za každým rohem bylo překvapení, něco nového a nečekaného, pozvánka k objevování. A k tomu to parádní lyžování.
Fotografie SNOW

Fotogalerie nejlepších fotografů lyžařského světa.
Isère - na rozhraní francouzských Alp

Tady se stýká severní a jižní strana Alp, alpské klima začíná být ovlivňováno středomořským a setkává se tu alpinská a mediteránní flóra. Oblast je tak trochu na okraji světů, a zároveň v jejich centru.
Seiser Alm - nejlépe ceněná rodinná louka

Seiser Alm/alpe di siusi je klidnou rodinnou oázou s ubytováním přímo u sjezdovek, doslova ukrytou v sousedství nejrušnějšího údolí Dolomit.
Mitterdorf - děti v centru pozornosti

Mitterfirmiansreut alias Mitterdorf, malá a malebná vesnička na slunečném plató pod vrcholem Almberg kousek od českých hranic za Strážným, je trochu obdobou nedalekého Lipna – areál je jasně zacílen na děti a jejich rodiče. Většina sjezdovek je mírných až výukových a je tu i moderní a rozsáhlé dětské hřiště s vlastní ohřívárnou a hernou.
Nejzajímavější lanovky Česka (2. díl)

Přestože lanovky v České republice nejsou typově tak rozmanité jako v alpských zemích a jejich parametry nedosahují tak vysokých hodnot, můžeme i u nich najít v rámci ČR různé rekordy a zajímavosti. A nemusí jít jenom o nejdelší nebo nejvyšší lanovku.


A mnoho dalšího najdete ve SNOW 65!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.