NOSE SLIDETEXT: PEPÉ "ROTOR" KALENSKÝ
DEMONSTRACE:  ROTOR A POSPEC


Jedná se o slide po překážce při kterém  má jezdec překážku mezi botama a špičkama lyží.

Před tím než budete zkoušet tento trik tak je dobrá věc trochu ztupit hrany, směrem od vázání ke špičkách, protože na ně vyvíjíte poměrně velký tlak a také je vetšinou nemáte oslidované. Tím pádem je tu velká možnost že při prvních pokusech se na překážce zaseknete (kousnete) a můžete si pořádně rozbít tlamu. Tento trik doporučuji poprvé zkoušet na nějakém boxu či bedně, ale dá se prováďet na čem koliv.

1. Na překážku najíždíte a odrážíte se normálním způsobem. Po té co se na překážce srovnáte přecházíte do noseslidu. Také je možné si na překážku najet více ze strany, podle toho kterou nohou slidujete do předu. tzn když pravou tak do prava a do noseslidu naskočit rovnou.

2. Když slidujete tak se snažte propnout nohy a tělem se mírně předkloňte dopředu. Tak aby vaše špičky lyží směřovali směrem k vám a vy jste tak dostali překážku mezi špičky lyží a lyžáky.

3. V tomto postoji slidujte celou dobu. Horní polovinou těla a rukama si pomáhejte udržovat rovnováhu.

4. Ze slidu se seskakuje normálním způsobem

Fotky k seriálu ve větším rozlišení najdete ve fotogalerii: http://snow.cz/…hool-lessons

Nový obrázek
Rotorův noseslide na dachsteinském street railu, foto Luboš Sušila/SNOW.CZ
Nový obrázek
Pospec nose sliduje v ležérním stylu, foto Luboš Sušila/SNOW.CZ
Nový obrázek
Nose slide - Pospec sleduje, ve kterém místě bude nejlepší zakousnout se do tyče :-) Nic takového se nestalo;-), foto Josef Štěpán
Materiál pro tento seriál jsme sbírali na ledovci Dachstein, jak to probíhalo se můžete podívat tady a více info o možnostech a snowparku najdete na planai.com/dachste­in/

Nový obrázek