SWITCH ON


TEXT A
DEMONSTRACE: ONDRA BENEŠ

Jedná se o nájezd po zadu na překážku (zábradlí, bedna)

Při začátcích je dobré mít náskok na překážku ve stejne výšce a nebo o trochu vyšší aby jste o ni patklami lyží nějak nezavadili.

1. Při jízdě po zadu mějte hlavu a ramena natočená ve směru rotace na překážku a celou dobu ji sledujte. Nebuďte moc předklonění, snažte se jet ve vodorovné poloze aby vám to po náskoku nepodjelo.

2. Na náskoku se odražte a rotujte o 90°

Při switch on můžete mít problém při náskoku. Většina lidí jezdí po zábradlí pravou nohou dopředu a na skoku se točí doleva. Když chcete tedy jet po zábradlí pravou nohou dopředu musíte naskočit switch unnatural. Když jsem se to učil měl jsem problémy správně na rail naskočit. Vždycky jsem vyskočil mimo rail. Abych naskočil rovně tak mě pomáhá při odrazu zvednout nejprve pravou nohu a pak se až odrazit zlevé. Tento způsob náskoku je dobrý i u odrazu ze streetových náskoků normálně popředu. Neodrazíte se z obou nohou zároveň, ale nejprve zvednete nohu kterou máte blíž u rail a pak se až odrazíte z druhé nohy.

Po náskoku už je jízda po překážce i seskok stejný jako u normálního slidu.

Fotky k seriálu ve větším rozlišení najdete ve fotogalerii: http://snow.cz/…hool-lessons

Nový obrázek
jezdec Ondra Beneš, foto Luboš/SNOW.CZ
Materiál pro tento seriál jsme sbírali na ledovci Dachstein, jak to probíhalo se můžete podívat tady a více info o možnostech a snowparku najdete na planai.com/dachste­in/

Nový obrázek