Nová kolekce CRAFT podzim/zima 2011/12 přináší spoustu novinek, a to nejen v oblasti funkčního prádla, kde se stal fenoménem mezi všemi sportovci na celém světě, ale hlavně v oblasti druhé (termoregulační) vrstvy a doplňkách.

Pokud potřebujete před zimní sezónou dovybavit svůj sportovní šatník, nabízíme pár tipů z letošních kolekcí CRAFT.

Jak správně se na lyže obléknout?

1. vrstva

Určitě Vám nesmí chybět první vrstva. Funkční prádlo je základem pro funkční oblékání. Toto oblečení je již neodmyslitelnou součástí sportu a používá se jako první vrstva oblečení přímo na tělo. Jeho úkolem je odvádět pot od pokožky a udržovat u těla optimální množství tepla – v zimě hřát a v létě chladit. Proto CRAFT vyvinul 3 základní řady funkčního prádla první vrstvy s odlišnými vlastnostmi pro všechny druhy klimatických podmínek - COOL, ZERO a WARM. Výběr nejvhodnějšího prádla pak vždy závisí na vzájemném poměru venkovní teploty a předpokládané intenzitě pohybu.
Fenoménem letošní zimní kolekce prádla CRAFT jsou potisky v retro stylu severských zemí. Populární norské vzory se vrací zpět a Craft ji zařadil do legendární kolekce CRAFT ZERO a CRAFT WARM WOOL.

Několik tipů z letošní kolekce:

Craft Warm dlouhý rukáv a knickers
Funkční prádlo do velmi chladného počasí. Využívá dutých vláken s vysokou schopností absorpce tepla, přičemž nedochází k přehřívání organismu. Optimální termoregulace a odvodu potu je dosaženo díky odlišné struktuře materiálu v jednotlivých tepelných zónách – bodymapping zóny. Vysoký komfort zajišťuje také bezešvá technologie a elasticita pleteniny.Craft Zero dlouhý rukáv s norskými vzory
Funkční 6-ti kanálková polyesterová pletenina udržuje tělo v suchu a optimální teplotě při pohybu v chladném počasí. Ideální jako první vrstva pro zimní sportovní aktivity. Spolehlivě odvádí pot a hřeje.


2. vrstva

Z nabídky druhé (termoregulační) vrstvy Craft vybíráme vysoce prodyšný funkční sportovní rolák s pružnými panely po stranách trupu a na rukávech Shift Free. Kolekce však nabízí i širší škálu barev v modelech Lightweight Strech a Shift a to v dámské i pánské kolekci.
Určitou nadstavbou termoizolační vrstvy může být vesta Craft Storm, kterou doporučujeme využít při extrémně nízkých klimatických podmínkách.

Několik tipů z letošní kolekce:

Craft Shift Free a vesta Storm
Vysoce prodyšný funkční sportovní rolák s pružnými panely po stranách trupu a na rukávech.
Příjemná zateplená vesta s větruodolným polyesterovým úpletem na přední straně. Univerzální do všech klimatických podmínek. V celém objemu je použit komfortní a elastický Flex Fleece.Sportovní výkon závisí na teplotě lidského těla, kterou můžeme optimálně regulovat pomocí bodymapping zón (místa s různou mírou pocení) a použití vhodného funkčního materiálu s různou mírou zateplení.

Doplňky

Nezbytnou součástí zimního oblečení jsou samozřejmě doplňky (čepice, čelenky, rukavice, nákrčníky,..), které zajistí komfort a kompletnost celého systému funkčního oblékání.

Craft kukla, nákrčník a čepice Inge
Craft Warm Specific X-C Skiing
Vyšší typ ponožek do chladnějších klimatických podmínek. Díky merino vlně zajištěn dostatečný tepelný komfort při současném zachování funkčnosti a odvodu potu. Vyšší náplet chrání holeň před prochladnutím. Žebrování a lycra udržují ponožku bez pohybu na jednom místě. Zesílena oblast prstů, paty a achillovy paty.

Více na craft.vavrys.cz