SNOW 66 vychází ve čtvrtek 26. ledna 2012
166 stran


Novinka!!!

Nově lze časopis koupit i v elektronické podobě!

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.
Více na http://cs.publero.com/titul/snow

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat v e-shopu SNOW!


Prolistujte si kompletní časopis v elektronické podobě!Ve SNOW 66 najdete 4× SKIPAS ZDARMA:

Červenohorské sedlo, Filipovice, Kraličák a Ružomberok - Malino Brdo (SK)Více na www.skipas-zdarma.czPár tipů z obsahu:

Velcí z malých

Když jsme minule zmínili krátký záblesk slávy sjezdařů z bývalého Sovětského svazu, nabídlo se téma související. Lyžaři z „nelyžařských“ zemí, kteří se navzdory svému původu viditelně prosadili.
Světový pohár - marketingový a mediální úhor

Pouhá skutečnost, že někdo jede rychle, krásně, odvážně, či naopak chybuje, dávno nestačí. Ani kdyby se tak činili všichni. Samotné sportovní dění a výkony už sport neprodávají. V pokročilé mediální době je třeba inscenovat a medializovat sezónu jako jedno velké drama poskládané z řady mikrodramat a obsazené vhodnými protagonisty.
Apu - profík lyžování

Dětský lyžařský maskot – opičák – Apu nás už mnohé naučil. Dnes se společně podíváme na zapichování holí. Apu nás naučí, kdy začít lyžovat s holemi a jak je správně používat.
Red Bull Illume - bez nadsázek nejhezčí lyžařské a snb fotky světa!

Red Bull je lídr na poli inovativního marketingu. Vymýšlí nové podniky a fascinuje své obecenstvo neobvyklými přístupy a projekty, jejichž síla a význam přesahuje vše zaběhlé. Jedním z nich je i Red Bull Illume – přední fotografická soutěž v kategorii akčních a dobrodružných sportů.


Slovensko - jak ho vidí seveřané

Trčeli jsme netečně v Chamonix. Nesněžilo už tři, možná čtyři týdny. Za stále se zhoršujícími lajnami se muselo stále dál. Bary se plnily dříve a zůstávaly otevřené déle. Více piv a více panáků. Všichni už chtěli pryč. Dotazy ohledně možnosti úschovy věcí denní potřeby se setkávaly s neupřímnými pohledy a domácí se začali zneklidňovat.
FREESKI test 2011/12

Testování letošních lyží určených do terénu a prašanu proběhlo v březnu 2011 v rakouském Söldenu, kde jsme našli ty nejlepší podmínky pro zhodnocení vlastností více než 30 modelů lyží od 12 značek.
Sölden - freeride guide

Söldenský ledovec Rettenbach je tradiční hostitel úvodního dějství Světového poháru alpských disciplín, Sölden je také jedno z nejluxusnějších a tím pádem nejdražších lyžařských středisek v Rakousku. Proč by měl freerider, hledající opuštěná zákoutí s prašanem, toto lidmi a zábavou kypící místo navštívit? To nám představil tamní průvodce, Čech Karel Kříž, který se na freeride a podobné aktivitu v Söldenu specializuje. A je toho opravdu hodně!
Lavinové nebezpečí IX. - pravidla bezpečného výstupu a sjezdu

Pohybujete-li se v zimním terénu v podmínkách zvýšeného rizika, je na místě opatrné, defenzivní chování vedoucí k co nejmenšímu zatížení sněhové vrstvy bez rázů. Takové chování má ale efekt pouze v případě, že ho dodržují všechny osoby na svahu.
Test lavinových vyhledávačů

Lavinový vyhledávač je nezbytný pro všechny ty, kdo se pohybují v zimním vysokohorském terénu. V současné době je na trhu velký výběr lavinových vyhledávačů. Mnozí však mají pochybnosti o tom, jaký vyhledávač nejlépe vyhovuje jejich potřebám. Proč je lepší víceanténový vyhledávač? Jaká je přesnost lavinových vyhledávačů? To jsou některé ze základních otázek, které se snažil zodpovědět uskutečněný test.
Ukrajina - nejbližší skutečná divočina

Zimní turistika v ukrajinských Karpatech
Zakarpatská oblast Ukrajiny, dříve jako Podkarpatská Rus – kdysi součást prvorepublikového Československa, má z 80 % hornatý terén – horská pásma s délkou hřebenů okolo 50 km dosahují nadmořské výšky 1 400 až 2 000 m n. m., v Zakarpatské oblasti se nachází 164 vrcholů s nadmořskou výškou nad 1 500 m.
Tři pohoří - lyžařské safari nejmladších českých středisek

České středohory jsou svými přírodními parametry předurčené k tomu být snadno dostupnou branou do lyžařského světa – mohou dobře sloužit k výuce dětí nebo pro krátkodobé pobyty lyžařů z nedaleka. Ale zčásti mohou mít i vyšší ambice. Mladá a urostlá střediska na pomezí Čech a Moravy chtějí být se společným skipasem Tří pohoří atrakcí i pro návštěvníky ze vzdálenějších koutů republiky.
Obereggen - univerzální lyžařské hnízdo

Lyžařská houpačka Ski Center Latemar, jak se podle mohutného masivu mezi jihotyrolským Obereggenem a údolím Fiemme nazývá, má atraktivní rozměry pro rodinné i zdatné lyžaře – je ještě snadno přehledná, přitom už prostorově rozsáhlá a díky mnoha horským chatám velmi útulná.
Je horský byznys skutečně byznys?

Další ze zajímavých článků Vítka Moudrého...


A mnoho dalšího najdete ve SNOW 66!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.