Set up parku byl následující: lajna tří malých skoků s tably 3 – 6 metrů, lajna dvou středních skoků s plosinami 8 metrů. To vše doplněno několika kusy železa. Hlavní atrakce parku mají přeci jen větší rozměry. V dolní části je nahrnutá velká homole z jejíhož vrcholu k nebi ukazuje čtyřmetrová kláda. Vedle jsou připraveny dva step upy k pilování nových manévrů. Kláda a step up jumpy nebyly bohužel v době návštěvy Nitro/686 party v provozu. Skupina tak věnovala svou pozornost především největšímu skoku v parku, vysokému kopáku na kterém se létalo kolem 18 metrů. Nitro barvy na výletě hájili Martin Matoušek a Tomáš Kašpárek. Z dalekého Vsetína dorazil 686ový Pavel Vyroubal. Krom tří osob technickohospo­dářského zabezpečení se výpravy ještě účastnil freeskier Lukáš Pospíchal (686, Armada skis).

Nový obrázek
foto: Petr Faltýsek/Nitro
Bydlení bylo zajištěno v hotelu Zirm, asi sto padesát metrů od lanovky. To, a fakt, že se na ledovec dostanete jen jednou lanovkou za nějakých 10 minut, patří k největším výhodám Val Senales. První den, tedy pátek, přinesl zklamání do našich natěšených tváří. Po sjezdovce tekly potoky vody, na rozjezdech a dopadech skoků byly louže. Největší skok v parku byl nepoužitelný, nedalo se na něj dostatečně rozjet. Parta schvácena nepřízní počasí odjela léčit svou depresi do skateparku hned vedle hotelu. A podařilo se, vše zachytil i přítomný fotoaparát.

Nový obrázek
Nový obrázek
Nový obrázek
 
foto: Petr Faltýsek
Odpolední vytrvalý déšť pak náladu opět dokonale zmrazil. Nicméně ráno bylo všechno jinak. Ukázalo se totiž, že přes noc lehce přituhlo a vrcholky okolních hor pokryl sníh. To zvětšilo rychlost a přispělo k relativně snadnému pokořování největšího skoku. Padaly rotace všech směrů od 1 po 7. Vlastně i na 9 došlo, ale i když to lyžař Lukáš čistě dotočil, nakonec se na dopadu lehce zabořil a odjel po hlavě. Chvíli se řádilo i na rainbow, kde dával Mates epesní transfer z vedlejšího skoku.

Nový obrázek
 foto: Petr Faltýsek
V parku jezdilo také několik převážně průměrných italských jezdců a hodně převážně podprůměrných polských jezdců. Nad všemi však jasně vyčníval rakouský Nitro jezdec Patrick Huber v čmeláčím ohozu. Val Senales lze zatím jen doporučit. Levné a příjemné ubytování, dobrý park a relativní blízkost Česku jsou hlavními argumenty pro jeho volbu.

Víc fotek najdete zde


Text: Bohdan Louč
Foto: Petr Faltýsek

Nový obrázek
 foto: Petr Faltýsek