Cesta do zimního světa Velké Fatry může být překvapivě příjemná – vlakem do Ružomberku, bezplatným skibusem „na zavolanou“ do Hrabova, vzdáleného jen 1 km z města, a pak už jen kabinkovou lanovkou vysoko nad liptovskou nížinu na horskou terasu Malinô Brdo. Ubytovat se můžete jak nahoře na Brdu, tak v Hrabovu v moderních apartmánech.

Široká pláň i non-stop sjezd do údolí

Lyžařský areál na Malině Brdu s 12 km sjezdovek je velmi přehledný, neboť jej tvoří jedna širokánská carvingová pláň se sedačkovou lanovkou a sousední, řídce zalesněný a členitější svah s vlekem, kde si na své přijdou i nenároční freerideři. Až do údolí se můžete svézt po jedné z nejdelších sjezdovek Slovenska – 4 km dlouhé trati s příjemně červeno-modrým sklonem a celkovým více než 600m převýšením. Freeskieři i snowboardisté ocení zdejší snowpark s délkou přibližně 250 m a mnoha překážkami. Přímo na horské terase se nachází i cvičná louka s dětskými vleky a výukovým parkem. Pro zpestření nechybí ani snowtubingová dráha.

Na své si za dobrých sněhových podmínek mohou přijít i běžkaři, jimž se upravuje 10 km tratí, a to jak v údolí na vlkolíneckých loukách, tak v hřebenových partiích Velké Fatry.

Na Malině Brdu je příjemné i odpočívat – třeba na slunečné terase chaty Dária se samoobslužnou restaurací. Kdo raději odpočívá formou après-ski, toho přímo pod sjezdovkou uvítá Après Ski Bar.SKIPAS ZDARMA

do střediska Ružomberok - Malino Brdo najdete na vytrhávací kartě na konci časopisu SNOW 93!Nebo můžete mít do střediska Ružomberok - Malino Brdo skipas se slevou 32 %!

Více na www.skipasomat.cz.
Ještě nižší ceny

V letošní sezóně příjemně potěší nižší ceny skipasu – za denní lyžování zaplatí dospělí 25 eur (o 50 centů méně než loni), děti od 6 do 12 let pak 18 eur (o 1 euro méně).
www.skipark.sk
Aktuální informace o lyžování ve středisku Ružomberok - Malinô Brdo (sníh, počasí, webkamery, reporty) na SNOW.cz
Pendolinem na Malinô Brdo se slevou 20 %

Na Slovensko se vyplatí jet na více než jeden den a tomu je přizpůsobena i nabídka ČD Ski – cestující ČD obdrží od 15. ledna do 28. března 2016 slevu 20 % na dvou- nebo třídenní skipas. Skiareál Ski & Bike Ružomberok – Malinô Brdo tak nabízí cestujícím lyžování v rámci projektu ČD Ski již za 39 eur za dva dny!

Do slovenského skiareálu na Velké Fatře je nejrychlejší přímé spojení vlakem kategorie SuperCity Pendolino do Ružomberka. Spoj SuperCity 241 vyjíždí z Prahy v 6:43 h, z Olomouce v 8:53 a Ostravy v 9:53 hod s příjezdem do Ružomberka ve 12.00 h. Zpět se vrací z Ružomberka spoj SC 240 ve 16:53 h. Především pro lyžaře z Moravy je tak doba jízdy velmi zajímavá.

Na Slovensko je navíc možné cestovat vlakem SuperCity 240/241 za atraktivní ceny, a to s Včasnou jízdenkou Evropa z Prahy do Ružomberka již od 386 Kč / 14 eur, z Olomouce a Ostravy již od 276 Kč / 10 eur. Uvedené příklady Včasné jízdenky Evropa zahrnují i 83 Kč / 3 eura za povinnou místenku do vlaku SuperCity.

Po příjezdu spoje SC 241 do Ružomberka mohou cestující ČD využít bezplatnou přepravu do skiareálu Ski & Bike Ružomberok – Malinô Brdo. Prostřednictvím SMS na tel. +421 907 839 754 (min. 2 hodiny před příjezdem do Ružomberka) odešlou zprávu s počtem osob a před staniční budovu bude přistaven skibus, a to pro cestující s platnou jízdenkou ČD zdarma. Zpět ke spoji SC 240 (odjezd z Ružomberka v 16.53 h) odjíždí ze skiareálu skibus v 15:55 h, k železniční stanici přijíždí v 16:11 h. Poznámka: Ceny mezinárodních jízdenek jsou stanovené v eurech, uvedené přepočty jsou orientační podle kurzu 27,60 Kč / euro.

Více informací, tipy na spojení a výhodné jízdenky najdete na:

www.cd.cz/cdski