SNOW 67 vychází 6. března 2012
116 stran


Novinka!!!

Nově lze časopis koupit i v elektronické podobě!

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.
Více na http://cs.publero.com/titul/snow

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat v e-shopu SNOW!


Prolistujte si kompletní časopis v elektronické podobě!Ve SNOW 67 najdete 1× SKIPAS ZDARMA a 2x 50% SLEVU NA SKIPAS:


POZOR: Na žádost provozovatelů lyžařských středisek Chopok Juh a Vrátna došlo k úpravě období platnosti kupónu. Aktuální období platnosti je uvedeno na www.skipas-zdarma.cz. Za změnu po uzávěrce časopisu se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Více na www.skipas-zdarma.czPár tipů z obsahu:

Čeští sjezdaři zkoumali olympijský areál - ledové království Soči

ROSA KHUTOR JE NOVÉ ZIMNÍ STŘEDISKO NEDALEKO RUSKÉHO MĚSTA SOČI. ZA DVA ROKY SE ZDE BUDOU KONAT OLYMPIJSKÉ SOUTĚŽE V ALPSKÉM LYŽOVÁNÍ.
Léta 90. dolů i nahoru

MINULE JSME DOSPĚLI DO PŘELOMU 80. A 90. LET. PODOBNĚ JAKO SE S KONCEM STARÉHO BILATERÁLNÍHO SVĚTA OTŘÁSALO MNOHÉ, VLÉTLO DO TURBULENCÍ I LYŽOVÁNÍ. NA SVOJE PROBLÉMY SI ALE Z NEJVĚTŠÍ MÍRY ZADĚLALO SAMO.
Konec carvingu?

O TOM, ŽE SE NACHÁZÍME V JAKÉSI DOBĚ POSTCARVINGOVÉ, JSME UŽ NEJEDNOU PSALI. PO LETECH PLNÝCH CARVINGU NAJEDNOU NARÁŽÍME NA PLNO PRVKŮ NECARVINGOVÝCH: ŠIRŠÍ LYŽE, VŠUDYPRONIKAJÍCÍ PŘIZVEDÁNÍ ŠPIČEK, PŘÍPADNĚ I PATEK ČILI TZV. ROCKER, DŮRAZ NA „ALLMOUNTAIN“, BA PŘÍMO „OFF-PISTE“, PRODLUŽOVÁNÍ A ZMENŠOVÁNÍ VYKROJENÍ ZÁVODNÍCH LYŽÍ, (NE)NÁPADNÉ ZDŮRAZŇOVÁNÍ I JINÝCH PRVKŮ JÍZDY NEŽ JEN KLASICKÝCH OSTRÝCH BRÁZD COBY NEJVĚTŠÍ SJÍŽDĚCÍ CTNOSTI. ZDÁ SE, ŽE OSLNĚNÍ JÍZDOU PO HRANĚ JE ZA NÁMI, ČI SPÍŠE ZA VRCHOLEM OFICIÁLNÍ (TUZEMSKÉ?) POPULARITY.
Chcete pořádné boty II?

SNAD KAŽDÝ UŽ NEJEDNOU ČETL A SLYŠEL, ŽE HLAVNÍ CHYBOU JSOU BOTY PŘÍLIŠ VELKÉ. MINULE JSME TOTO TÉMA PROBRALI DO DETAILU. MÁME ALE JEŠTĚ JEDEN VELKÝ PROBLÉM, S NÍMŽ SE BOJUJE MNOHEM OBTÍŽNĚJI – VOLBU VHODNÉ TUHOSTI. JEDNODUCHÁ KONTROLA V PODOBĚ SKELETOVÉ METODY ZDE TOTIŽ NEEXISTUJE. TENTO PARAMETR TAKÉ NEMÁME ZMĚŘENÝ A V NELYŽAŘSKÉ TEPLOTĚ PŘI ZKOUŠENÍ BOT NEMŮŽEME TUHOST ANI OVĚŘIT.
Pureboarding - surf the snow

PUREBOARDING JE FASCINUJÍCÍ STYL CARVINGOVÉHO SNOWBOARDINGU, KTERÝ OSLOVUJE STÁLE VÍCE SNOWBOARDISTŮ. ZAKLADATELEM A MECENÁŠEM CELÉHO KONCEPTU JE JÖRG EGLI ZE ŠVÝCARSKA, KTERÝ SNOWBOARDING OPLODŇUJE ÚPLNĚ NOVÝM ROZMĚREM. PŘIPOMÍNÁ KDYSI OSLAVOVANÝ FUNCARVING NA LYŽÍCH – HLAVNÍM PRINCIPEM JE UMĚNÍ POLOŽIT SE DO OBLOUKU TAK, ABY MEZI TĚLEM A SVAHEM NEZŮSTÁVAL ŽÁDNÝ PROSTOR A SVÝM TĚLEM KOPÍROVAT, NEBO DOSLOVA HLADIT SVAH. I JÁ SE STALA ÚČASTNICÍ JEHO POVĚSTNÉHO KURZU.
Operace na vlastní oko

OČI JSOU PRO LYŽOVÁNÍ ZÁSADNÍ ORGÁN. A DNEŠNÍ MEDICÍNA UMÍ I S NIMI DĚLAT DIVY – NEBO TO O SOBĚ ALESPOŇ TVRDÍ. JAK TAKOVÁ LASEROVÁ OPERACE VE SKUTEČNOSTI PROBÍHÁ A CO ČLOVĚKU MILUJÍCÍMU LYŽOVÁNÍ PŘINESE, ZJISTILA NA VLASTNÍ KŮŽI ČLENKA REDAKCE SNOW MARKÉTA KARLOVÁ.
Toulky po odvrácené straně francouzských Pyrenejí

FRANCOUZSKÉ PYRENEJE VŽDY VE SROVNÁNÍ S ALPAMI HRÁLY MEZI LYŽAŘI DRUHÉ HOUSLE. ALPY JSOU VĚTŠÍ, VYŠŠÍ, JE TU VÍCE LYŽAŘSKÝCH STŘEDISEK. ALE PYRENEJE JSOU DRSNĚJŠÍ SE ZUBATÝMI VRCHOLKY A TMAVÝMI SRÁŽKOVÝMI MRAKY. A MAJÍ VÍCE NEŽ 20 LYŽAŘSKÝCH STŘEDISEK.
Lavinové nebezpečí X.

Pilíře bezpečnosti na túře V POSLEDNÍM DÍLE LETOŠNÍ LAVINOVÉ METODIKY SI SHRNEME, CO VŠECHNO SE SKRÝVÁ ZA POJMEM BEZPEČNÉ A ZODPOVĚDNÉ CHOVÁNÍ NA TÚŘE.
Jaro, svátek lyžařů

JARO JE ZÁKUSKEM SEZÓNY, JENŽ BY MĚL VŠECHNY JEJÍ CHUTĚ NECHAT SPLYNOUT DO SLADKÉ TEČKY. JE TO SVÁTEK FAJNŠMEKRŮ, CO SE MŮŽE JEŠTĚ NEČEKANĚ PROMĚNIT V BUJAROU HOSTINU. CENY KLESAJÍ, LYŽAŘŮ NA SVAZÍCH UBÝVÁ A SNĚHU JE PŘITOM STÁLE DOSTATEK – STAČÍ VĚDĚT KDE…
Slovensko od koliby ke kolibě

SLOVENSKO JE V ČESKU MARKETINGOVĚ VELMI AGILNÍ – BODEJŤ BY NE, ČEŠI JSOU PRO NĚJ ZÁSADNÍ TRH. A TAK MU VĚNUJEME VE SNĚHOVĚ NEJVYDAŘENĚJŠÍ SEZÓNĚ POSLEDNÍCH LET ZVÝŠENOU POZORNOST I MY. POSLEDNÍ CESTA SE NESLA V DUCHU LIDOVÝCH TRADIC, APRÈS-SKI, ALE SAMOZŘEJMĚ I LYŽOVÁNÍ.
Nejzajímavější lanovky Česka
Máme plno?

DO LISTOPADU ´89 BYLO NA ČESKÝCH HORÁCH V OTÁZCE JEJICH OBSAZENOSTI JASNO. FRONTY OD PRVNÍHO SNĚHU DO BŘEZNA BYLY NA DENNÍM POŘÁDKU A TÉMĚŘ NAPROSTO VŠUDE. DLOUHÁ LÉTA TATO SITUACE PŘEVLÁDALA I PO TOMTO PŘELOMOVÉM DATU. JE TO VŠAK PRAVDA I DNES?


A mnoho dalšího najdete ve SNOW 67!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.