Ocenění pro Seiser Alm/Alpe di Siusi pochází od renomovaného německého lyžařského skiatlasu ADAC, ale potvrzuje jej hlavně přízeň štamgastů i nových návštěvníků, kteří výbornou rodinnou pověst Seiser Almu šíří dál.
ADAC oceňuje nejen pestrou nabídku pro děti jako dětské parky, přívětivé sjezdovky, lyžařské školy a školky, ale i bezpečnost při přepravě dětí lanovkami. Světovým unikátem je lanovka typu telemix Puflatsch – kombinace sedaček a kabinek, z nichž si pro cestu můžete vybrat podle své chuti – na níž jsou sedačky vybavené nejen plexisklovým krytem, ale i automatickou dětskou pojistkou, která zabraňuje nechtěnému otevření během jízdy. Mechanickou dětskou pojistkou jsou vybaveny i všechny ostatní sedačkové lanovky na Seiser Almu.
Seiser Alm je ideální destinací především pro rodiny s dětmi, ale své si najdou i freestylisté ve snowparku na sjezdovce Laurin, pro lyžaře, kteří rádi měří své výkony, je připraven každý den „obřáček“ na sjezdovce Spitzbühl.
Jedna ze zdejších lyžařských škol – Schlern 3000 – má dokonce českého instruktora. Nejmenší začínají výuku v lyžařské školce se dvěma pojízdnými koberci a nafukovacím hradem. Výuka 3 až 4letých dětí je prokládána hrami a malými pauzami se svačinou. Jakmile se děti naučí brzdit a zatáčet, je možné s nimi vyjet na mírnou dětskou sjezdovku a učit se i jízdu na malém vleku (u nejmenších většinou po 3 až 4 dnech ve školce). K dispozici je i dětský park u sjezdovky Euro – s tunely, slalomem mezi zvířátky, pod dohledem Mickey Mouse, Kačera Donalda a dalších pohádkových postaviček. Mimo čas výuky je možné děti umístit do školky, kde mají k dispozici hračky nebo omalovánky a zajištěn je i oběd.

Vysoká ocenění sbírá Seiser Alm i za běžkařskou nabídku – kromě rozsáhlé sítě upravovaných stop ve vysoké nadmořské výšce vhodné pro vytrvalostní trénink má velmi dobře vybavené zázemí, v němž nechybí převlékárny se sprchami nebo úschovnou.


Tip: horská chata Gostner Schweige

Nejlepší gastronomickou adresou Seiser Almu je chata Gostner Schweige, nacházející se zhruba v centrální části alpalouky. Do dřevěné horské chaty se vejde stěží pět stolů, v maličké kuchyni o 2,5 m2 kmitá pět kuchařů, ale jídlo i atmosféra je naprosto jedinečná. Šéfkuchař Franz Mulser tu kouzlí jedinečné lahůdky, tvoří zejména z typických bylinek a květin alpských pastvin – vše vždy z čerstvých surovin, což se může odrazit i na době přípravy. Maso si Franz Mulser dováží ze zdejšího rodinného statku a ve velké zahradě před salaší roste v létě tucet jedlých rostlin. Přes den je otevřeno pro příchozí, ale večer se vaří pouze na objednávku – to si můžete vychutnat speciality jako sennou polévku s lanýži nebo jelení maso.
Tipy na hotely v oblasti Seiser Alm

Hotel Gstatsch***

Rezervace: www.suedtirol.info/gstatsch_cz
7 dní polopenze, paraglide ze soutěsky Seiser Alm/Alpe di Siusi od 521 EUR na osobu

Emmy 5 elements****s

Rezervace: www.suedtirol.info/emmy_cz 7 dní s 3/4 penzí, 3x lyžařské vybavení, 5 dní dětský lyžařský kurz od 1 600 EUR pro 2 dospělé a 1 dítě do 10 let

Silence & Schlosshotel

Mirabell**** Rezervace: www.suedtirol.info/mirabell_cz 7 dní polopenze od 530 EUR na osobu

Beauty & Wellness Hotel Enzian***s

Rezervace: www.suedtirol.info/enzian_cz 7 dní polopenze s volbou menu, skipas Gröden/Val Gardena-Seiser Alm, senná koupel od 610 EUR na osobu

Tirler Seiser Alm****s

Rezervace: www.suedtirol.info/tirler_cz
7 dní polopenze od 1 220 EUR za osobu


www.suedtirol.info