V golfovém rezortu Black Stork ve Velké Lomnici se sešli převážně zástupci horních deseti tisíc, v měřítku slovenském tedy spíš pěti, kteří měli možnost poměřit své síly lyžařské a následně golfové. Brzy jsem pochopil, že se všichni mezi sebou znají a vládla příjemná atmosféra, jako když se skupinka kamarádů (s vkladem 160 eur) sejde na příjemný víkend v Tatrách. Pět vítězů turnaje postupuje za Slovensko na světové finále, které se v polovině května koná v rakouském Kaprunu. Již v minulých dvou ročnících o sobě dalo Slovensko vědět hlavně díky Daniele Jorčíkové, která po každé postoupila do světového finále a zároveň si odvážela i cenné kovy.

Celá akce byla zahájena již v pátek sportem doplňkovým, a to tenisem. Celkem osm dvojic složených převážně z pořadatelů mohlo poměřit síly. Úroveň byla spíše rekreační a někteří účastníci měli často i problém trefit – jak se na Slovensku správně řekne – „loptičku“.
Oficiální zahájení proběhlo v sobotu ráno na svahu Interski na Štrbském Plese, kde měl každý možnost dvou sjezdů, z nichž se počítal ten lepší. Nejrychlejší byl podle očekávání bývalý výborný lyžař Tomáš Jusko, který prolétl trať v čase 24,27 s. Z žen byla nejrychlejší Daniela Jorčíková s časem 25,2 s.
Po lyžařské části se všichni závodníci přesunuli do 20 kilometrů vzdáleného luxusního golfového resortu Black Stork, který již, i přes krutou letošní zimu skvěle připraven, čekal na všechny závodníky. Většina závodníků byli dobří až výborní golfisti s průměrným handicapem kolem 10 a méně.
Hodinu po poledni bylo zahájeno první kolo golfu, které se startovalo podle handicapu. Rozdíl z lyžování byl zohledněn až v celkovém výsledku, kdy za každou vteřinu, kterou závodník ztratil na lyžích, dostal čtyři golfové rány navíc ke svému golfovému skóre. Sobotní golfové kolo bylo negativně ovlivněno silným větrem a přeháňkami, ale to nic neměnilo na vyrovnaných podmínkách pro všechny zúčastněné. Ti si po náročném prvním kole mohli dopřát regeneraci v kompletně zařízeném wellness centru resortu Black Stork. Na sobotní večer, jak již bývá zvykem, byl v rámci startovného připraven raut v nedaleké Tatranské Lomnici, a po skvělé večeři byly vyhlášeny průběžné výsledky, aby závodníci věděli, jak moc můžou začít slavit. Vzhledem k hojné účasti sympatických hostesek byl odchod před půlnocí považován za porážku, někteří účastníci vydrželi až do ranních hodin.

Nedělní podmínky byly výrazně lepší než při sobotním prvním kole. Ve čtyři hodiny odpoledne už bylo jasné, že pětice šťastlivců, tedy vítězů v absolutním pořadí (Tomáš Jusko, Ján Friesz, ml., Zuzana Kamasová, Martin Lančarič a Daniela Jorčíková) budou reprezentovat Slovensko na světovém šampionátu v Kaprunu. Po slavnostním předání hodnotných cen z rukou hlavní organizátorky celé akce, Danky Velecké z resortu Black Stork, byl turnaj slavnostně ukončen s příslibem ještě lepšího čtvrtého ročníku opět ve Velké Lomnici v resortu Black Stork.

Za sebe bych všem multisportovcům přál se slovenského turnaje zúčastnit, a to hlavně kvůli pohodové atmosféře, příjemnému prostředí a lidem, kteří celou akci připravili na jedničku. Pokud vás k tomu láká poznat trochu blíže naše bývalé spoluobčany a navázat nejeden zajímavý kontakt nejenom z pole byznysu, přihlášku na další ročník najdete na www.golftatry.sk.