Kitzsteinhorn, ledovec testování lyží zaslíbený

Předchozí ročník hostil také salcburský Kaprun. Proč? „Loni nám nabídl Kaprun i přes brzký termín zájezdu vynikající sněhové podmínky a skvělé zázemí na sjezdovkách i mimo ně. Proto jsme se rozhodli uspořádat Testování lyží opět zde“ vysvětluje Tomáš Hložánek z PUXtravelu. Kaprun je skutečně ideálním místem pro testovačku, protože nabízí perfektní svahy, dobrou infrastrukturu a díky Kitzsteinhornu také jistotu sněhu.

Testování lyží je ideální příležitostí, jak zahájit zimní sezónu. Navíc jde o jedinečnou šanci vyzkoušet si novinky v praxi a podiskutovat o nich s odborníky. Během celého testování budou účastníkům zájezdu k dispozici servismani z Trtík sport, kteří se nebudou starat jen o servis testovacích lyží, ale bude možné s nimi konzultovat i správný výběr lyží a vlastně cokoliv okolo lyžování. Servisní stan bude celý den přímo na svahu. A o zábavu bude postaráno i po lyžování. Večer se organizují workshopy a noční zábava v centru Kaprunu je skutečně na dosah ruky.

Co si myslí o testování lyží každoroční účastnice Eva Růžičková? Zeptali jsme se jí v krátkém rozhovoru.

Ahoj Evi. Jak ses vlastně o testování dozvěděla?

Vzhledem k tomu, že se na hory těším už v létě, přemýšlím o výběru zájezdu velmi brzy. PUXtravel měl skvělou nabídku Testování lyží na ledovci a navíc máme v PUXteamu několik kamarádů. Nebylo moc o čem přemýšlet, protože těchto akcí určených jen pro české lyžaře je stále hodně málo.

Proč sis vybrala právě PUXtravel?

Jezdíme s nimi už řadu let, a vždycky jsme byli spokojení. Nevidím důvod, proč něco měnit.

Jsi hodně zkušená lyžařka, jaký má pro tebe testování přínos?

Velké plus vidím hlavně v tom, že si můžu otestovat několik značek a typů lyží a podle toho se pak rozhodnout, které jsou „ty pravé“, třeba při koupi nových. Kluci z Trtík sportu jsou navíc po celou dobu k dispozici, takže se vším poradí a pomůžou. A pokud se něco nestihne na svahu, probereme to s nimi večer u pivka nebo svařáku.

Co vše jsi během testování vyzkoušela?

Během testování jsem vyzkoušela snad všechny typy lyží, které byly k dispozici například race series, mountain series, amphibio series, free series. Jsou to jak lyže na rekreační lyžování, tak i závodní speciálky. Opravdovým zážitkem pro mě byla možnost vyzkoušet si freeridovky Elan Puzzle.

Jaký je tvůj názor na středisko Kaprun, ve kterém se testování koná?

Kaprun patří k těm nejznámějším oblastem celého Rakouska. O kvalitě lyžování není třeba nic říkat, ale je zde i široká nabídka pro volný čas a zábavu aprés ski. Turistika, paragliding, bowling, a také nově otevřené wellness Tauern Spa Kaprun. Kdo chce večer vyrazit do centra, tak je zde spousta barů a restaurací např. Pizza Bar Paletti, Music Bar Pavillion nebo BaumBar disco. No prostě všechno.

Jak hodnotíš zázemí testování, ubytování, servis a tak dál?

Ubytování se nachází přímo v centru Kaprunu, takže na skibus, do obchodu, nebo do centra je to opravdu kousek. Samotné testování je také vždy dobře zorganizované. Lyže jsou vždy perfektně naservisované a je jich k dispozici dost na to, abyste si v průběhu tří dnů vyzkoušeli opravdu všechno, co jste chtěli.

Doporučila bys testování svým známým?

Pokud má někdo rád hory a lyžování a třeba se právě rozhoduje pro koupi nových lyží na nadcházející sezonu, tak je tohle nejlepší způsob, jak si lyže vyzkoušet a otestovat. Nic nenahradí to, když si lyže vyzkoušíte na vlastní kůži. Ale i mino lyžování je vždy skvělá atmosféra a zábava, takže nudit se rozhodně nikdo nebude. Testování prostě můžu doporučit na 100 %.

Pojedeš i letos?

No jasně. A doufám, že se tam potkáme zase v hojném počtu jako na minulých ročnících.

Evi, díky za rozhovor.

Kdy a kam za testováním lyží

Svátek lyžování pod taktovkou PUXtravel.cz ve spolupráci s odborníky z Trtík sport se uskuteční ve středisku Kaprun 15. 11. – 18. 11. 2012. Ubytování v apartmánech se nachází 6 km od lanovek a 400 m od centra Kaprunu. Ubytování a skipas, včetně testování získáte již od 4 740 Kč za osobu. Kompletní informace naleznete na webových stránkách cestovní kanceláře PUXtravel věnovaných speciální nabídce Testování lyží na ledovci.

Modely lyží připravené k otestování

Kompletní informace o testovaných modelech Dynastar na stránkách Trtík Sportu:

Elan

Elan 999 ALU
Elan Chainsaw
Elan Amphibio Waveflex 78Ti
Elan Amphibio Waveflex 12 Fusion
Elan Amphibio Insomnia Fusion
Elan Amphibio Inspire Fusion
Elan Ilumnia Fusion
Elan Black Magic QT
Elan SLX WaveFlex Fusion

Dynastar

Dynastar SPEED OMEGLASS Ti
Dynastar SPEED COURSE Ti
Dynastar SPEED LIMITED
Dynastar SPEED COURSE FLUID
Dynastar OMEGLASS FLUID
Dynastar SPEED PRO
Dynastar SPEED CROSS Ti
Dynastar SPEED GROOVE FLUID
Dynastar SPEED 72 CARBON
Dynastar OUTLAND 87
Dynastar OUTLAND 80 PRO
Dynastar EXCLUSIVE ELITE PRO FLUID
Dynastar EXCLUSIVE ELITE LIGHT
A pokud vše dopadne, tak se nám pro test podaří připravit i naprostá parádička a to:
Dynastar CHAM 97

Kästle

KÄSTLE MX 88 – MOUNTAIN CROSS
KÄSTLE LX 82 – LIGHT CROSS
KÄSTLE LX 92 – LIGHT CROSS
KÄSTLE BMX 78 – BIG MOUNTAIN CROSS
KÄSTLE BMX 88 – BIG MOUNTAIN CROSS