Jossi Wells, Chris Benchetler, Elias Ambühl, Dana Flahr, Molly Baker, Sage Cattabriga-Alosa, to je jen výčet jmen světově nejúspěšnějších freeski profesionálů, kteří se osobně podíleli na vývoji nové freeski kolekce a spolu s odborníky z firmy ATOMIC dokázali vyvinout materiál, o kterém vždy sami snili.

Automatic: top model pro backcountry freeskiing

Automatic je vrcholem freeski kolekce. 117 mm pod botou, Powder Rocker ve špičce i patě z něj dělá fantastickou zbraň do prašanu a obtížných sněhových podmínek. Inovativní vyztužení za pomoci titanalu, zvané Sprocket Power Booster usnadňuje těžké dopady po vysokých skocích, ale i následné ovládání lyže po dopadu.
Svůj ojedinělý výkon kombinuje Automatic s botami Burner 130. Tato je designována pro vysoký výkon, je tedy velmi úzká, aby rychle přenášela veškeré impulsy jezdce přímo na lyži. Na podrážce navíc najdete protiskluzovou úpravu Ridge Walker, která umožní bezproblémovou chůzi na kratší vzdálenosti.
Ideální helmou pro backcountry je rozhodně model Troop, který je k dispozici také ve variantě audio, tedy s přeinstalovaným sluchátkovým systémem.
Nabídka je kompletní i díky novým aluminiovým holím Sage Model Pro.

Bent Chetler: nový design pro backcountry freestyle

Dobré věci se nikdy nemění. I letos vytvořil Chris Benchetler osobně zcela nový design pro lyže Bent Chetler, které kromě jeho jména nesou i jeho podpis. Novinkou v konstrukci je extra lehký Sprocket Power Booster integrovaný v patkách lyží. Toto karbonové vyztužení poskytuje lepší odpružení při dopadech a tlumí vibrace při vysokých rychlostech. Maximální výtlak v prašanu a skvělou ovladatelnost pak lyžím Bent Chetler dává inovativní Powder Rocker geometrie.

Punx: král vzrušení

Byl to právě model Punx, na kterém Elias Ambühl zahájil úspěšně sezonu 2011/2012 hned třemi vítězstvími v sérii AFP. Jossi Wells na něm byl úspěšný na akci London Freeze a Andreas Håtveit si na Punxech dojel pro stříbro a bronz na X Games. A letošní Punxy jim umožní dosáhnout ještě výše. Dřevěné jádro bylo vyztuženo ještě sklolaminátem, což umožňuje lepší stabilitu a přesnější kontrolu nad lyžemi v u-rampě. Nová, silnější konstrukce hrany pak více vydrží při jibbingu.
K modelu Punx téměř neodmyslitelně patří boty Overload, které se vyznačují schopností perfektní absorpce nárazů při dopadech. Navíc díky nové geometrii v nich jezdci nemusí už tolik ohýbat kolena a přitom zůstanou lépe vybalancováni při překonávání railů. Absorpci nárazů zajišťuje technologie Shockilla integrovaná do vložek i prostoru kolem paty. Blow Out zóny se naopak perfektně přizpůsobí vaší noze.
Ideální vázání pro použití na modelu Punx je FFG 14 Team. Ideální rozsah nastavení hmotnosti jezdce, nízká hmotnost samotného vázání z něj činí v této kategorii jednoznačného favorita.

www.amersports.cz