Práce na technickém zázemí lanovek a vleků během letních měsíců sklízí své ovoce! Na vrcholcích údolí Méribel, v srdci největší lyžařsky propojené oblasti na světě Tři údolí, budete do 15 minut. Být první na sjezdovce a kreslit oblouky do „manšestru“, to je snem každého vášnivého lyžaře! V Les Arcs můžete s vlekaři vyrazit již za úsvitu a dát si tak nerušeně snídani s výhledem na probouzející se středisko.

Dovolená ve francouzských Alpách, to nejsou jen dny strávené na sjezdovce, ale i různorodý program! K některým střediskům již neodmyslitelně patří závody Světových pohárů – např. Val d´Isère hostí na konci ledna nejlepší muže alpských disciplín, závodníci ve snowcrossu zamíří ve stejný čas do Isoly 2000 a v La Rosière se zase koná Mistrovství Evropy v jízdě v boulích.

Malebnou vesničku Valloire ozdobí v lednu již tradičně ledové a sněhové sochy.
Středisko Les Menuires již pošesté organizuje začátkem března dětský hudební festival Boules de Notes.

Ve Flaine na přelomu března a dubna zazní tóny klasiky, jazzu a rocku.

V tu dobu se La Plagne stává místem setkání milovníků freeski a outdooru, proběhne zde totiž filmový festival zasvěcený právě těmto sportovním odvětvím.

Francouzské hory zaručují jedinečně propojené terény, bohatý program a kouzelnou atmosféru jako např. Morzine, který si do dnešního dne dokázal uchovat svou „lidskou“ velikost, a to dokonce uprostřed ohromné lyžařské oblasti Portes du Soleil.

Vydejte se i vy letos do zasněžené země legendárního lyžaře Jean-Claude Killyho a zažijte to, proč se právě francouzské hory staly v loňské sezóně nejnavštěvovanější destinací pro zimní dovolenou na světě!

Praktické info:

www.francie-hory.cz – francouzská lyžařská střediska
info.cz@atout-france.fr

ZDARMA mapa francouzských lyžařských středisek v češtině s vyobrazením v zimě uzavřených horských průsmyků
Registrace k odběru E-Newsletteru – elektronicky zasílaných novinek z Francie cca 4x/rok

Novinky z lyžařských středisek Francie, akce sezóny a objednávku mapy či newsletteru najdete ZDE!