Ahoj Kubo, říkal jsi, že už jezdíš na Silvestra výhradně do Alp, proč?

„Dříve jsem trávil Silvestra s přáteli většinou někde v Česku na horské chatě. Bohužel jsem si během těchto pobytů moc nezalyžoval. To mě štvalo. Nebylo to však způsobeno složením lidí, ale znechucením z přeplněných svahů a front snad úplně na všechno.“

Spousta lidí říká, že Alpy jsou na Silvestra drahé, souhlasíš s tím?

„Záleží, z jakého úhlu pohledu se na to díváte. Můžou a nemusí. To je na Vás. Můžete si dopřát hotel s wellness v centru střediska se silvestrovským programem. To vás asi něco stát bude. Alternativou mohou být třeba apartmány, nebo horské chaty, které jsou stále skoro v centru a cenově se pohybují podobně jako ubytování u nás.“

Kde všude jsi v Alpách prožil Silvestr?

„Není toho moc, ale možnost pro srovnání mám. Byl jsem ve francouzském Risoulu, v Zell am See a ve Schladmingu. Jsme pořád stejná parta lidí, takže se snažíme střediska obměňovat. Jezdí s námi i rodina s malými dětmi, tak se jednou trhla. Jeli do Francie, resort Chamrousse.“

Co vidíš jako hlavní výhody Silvestra na horách, konkrétně v Alpách?

„Obecně jde o změnu prostředí. Vypadnete ze stereotypu a aktivně si odpočnete. V Alpách vidím hlavní výhody ve velikosti středisek. Risoul má 180 km, Schladming přes 160 km. Jednoduše se nával lidí rozprostře. Infrastruktura je na tom také lépe. Na dosah máte nesrovnatelně více aktivit. Střediska navíc pořádají akce, během kterých se bez problému zabaví každý.“

Máš nějaký typ „tajný“ tip nebo doporučení?

„Těch by bylo! Asi by si lidé měli zjistit, jaký program střediska nabízejí. Taky je dobré se dopředu rozhodnout, jak silvestrovské oslavy prožijete. Pokud dáte přednost venkovnímu veselí, nemusíte nic řešit. Do restaurací, barů a horských chat budete potřebovat rezervaci. Čím dříve ji uděláte, tím lépe.“

Silvestr ve Schladmingu

Silvestr ve Schladmingu patří mezi ty nejlepší. Oslavy probíhají doslova všude. Na ulicích, v barech a restauracích se lidé baví několik dní před Novým rokem. „Nejdivočejší jsou oslavy okolo proskleného stadionu Planet Planai, kde leží vyhlášený Hohenhaus Tenne. Bar a restaurace s neuvěřitelnou atmosférou,“ říká Kuba. Vlastní program mají všechny známé podniky. Schladming však dává prostor i milovníkům romantiky. „Na Silvestra jsme potkali jeden pár, který se k nám přidal. Ti měli, dle jejich slov, skromnější ubytování. Utráceli spíše za wellness a večeře. Konec konců, proč ne,“ dodává Jakub.

Silvestr v Risoulu

Risoul patří mezi střediska, která si oblíbili stovky českých milovníků hor. Silvestr se zde nese ve znamení divokých oslav na sněhu. V rámci doprovodného programu je v Risoulu i Vars připraveno podium se stánky s občerstvením. Zažijete pochodňový průvod, světelnou a laser show s hudbou vyhrávající až do rána! Půlnočním ohňostrojem večírek rozhodně nekončí. Středisko Risoul/Vars je ideální místo pro party přátel,“ podotýká Kuba. Umožňuje vyžití i mimo sjezdovky. Vyhlášené freeride zóny jsou všude kolem!

Silvestr v Chamrousse

Středisko Chamrousse se dělí na dvě části. V první z nich se nacházejí prudší svahy pro zkušené lyžaře, druhá je o poznání mírnější a jsou zde i freeridy. „Známá co prožila Silvestr v Chamrousse říkala, že bylo super, jak je resort připravený na děti. V lyžařských školách a školkách byly animační programy a na střídačku tak mohli trávit čas s dcerou na svahu a ve školkách. Proto si odpočala celá rodina,“ vypráví Kuba.

Chamrousse na silvestra nabízí exhibiční show na sněhu v několika variantách. Vyhrává hudba a okolo stojí stánky s drinky a jinými nápoji. Připraven je i nádherný ohňostroj. Zábava pokračuje až do brzkých ranních hodin.

Silvestr v Zell am See

Díky své poloze patří Silvestr v Zell am See mezi skutečné klenoty. Lyžovat můžete v Saalbachu, oblasti Schmitten a na ledovci Kitzsteinhorn. Zážítky ze Silvestra v Zell am See jsou na celý život. Městečko žije neobvyklým životem a vy si můžete užívat dovolenou na břehu horského jezera, ve stínu nádherných vrcholů. Silvestr v Zell am See je velmi oblíbený díky jedinečné atmosféře a spoustě atrakcí, které v regionu máte možnost otestovat. „Jeden den jsme trávili v obřím Tauern Spa, další den jsme vyjeli na vrchol Schmitten nad Zell am See. Vyzkoušeli jsme večerní lyžování a navštívili několik nočních podniků,“ referuje Jakub.

Už víte, kam vyrazíte na Silvestra? Rychlé rozhodování se vyplácí. Nečekejte na last minute nabídku a raději si v klidu rezervujte zájezd dle vašeho výběru nyní. Budete tak mít jistotu, že dovolená bude přesně podle vašich představ. Přece se nechcete spokojit s kompromisem!


A tenhle znáte? Potkají se dva sněhuláci uprostřed sněhové pláně na Jižním pólu. Pozdraví se a než se dají do řeči, jeden z nich se začne tvářit jaksi podivně.
Druhý se ptá: „Děje se něco?”
První svraští uhlíky a udiveně se na něj podívá:
„Hele, taky tady cítíš mrkev?”

Stáhněte si katalog PUXtravel v .pdf a přečtěte si další vtípky anebo se podívejte, kam byste letos rádi vyrazili na hory.