A to Head vyrábí nemalé počty nejenom lyží, ale i bot a vázání. Díky němu se v malém Česku koncentrují ohromné objemy celosvětové výroby lyžařského vybavení.

Lyže z Budějovic

Tak třeba lyže. Ty se vyrábí v ultramoderním závodě v Českých Budějovicích. Za deset let fungování výroby se blíží oslava tří miliontého vyrobeného páru. Konkrétně jen letos je v plánu vyrobit bezmála půl milionu lyží za rok, přesně 450 tisíc! Zdá se to dost neuvěřitelné, ale výroba lyží v Českých Budějovicích má stále vzrůstající tendenci a odporuje tak trendům okolního lyžařského trhu. Pracuje tam 220 stálých a nějakých 50 sezonních zaměstnanců a lyže odtamtud proudí na odbytiště celého světa. Jen pouhých 30 tisíc párů Rakušané dokončují v domovském Kennelbachu, kde si sami hlídají výrobu jen těch technologicky nejnáročnějších modelů a závodní program.
Řečí čísel proudí jen díky Headu z Česka o něco méně než jedna sedmina celosvětové produkce lyží. To samo je číslo, které řadí česko mezi oborové výrobní velmoci. Head supershape iSpeed: vyrobeno v Českých Budějovicích

Head Raptor 130: vyrobeno v Litovli Boty z Litovle

Výrobu lyžařských bot Head zkoncentroval pro změnu na Moravě, konkrétně v Litovli. Právě tam se pečou skelety všech modelů sjezdových bot se značkou Head. A není jich opět vůbec málo, letos to má být půl milionu párů, přičemž toto číslo bylo v minulosti i překonáno. Litovelský závod Headu je jedním z největších zaměstnavatelů v kraji, na výrobě lyžáků se podílí kolem 260 pracovníků, takže se dá potažmo říci, že tato část Moravy žije z lyžování. Z Litovle se boty expedují opět do celého světa.


Vázání z Valtic

A nakonec vázání. To si našlo své rodiště také na Moravě, ale na té jižní, ve Valticích. Nebude to asi kvůli vínu, ale spíše kvůli blízkosti k domovskému Rakousku. Ve Valticích jsou montážní linky všech vázání koncernu HTM, a to i závodních modelů. Nicméně vedle produktů s brandem Head a Tyrolia tu vznikají i vázání nesoucí značku Fischer nebo Elan. Ročně tu 180 lidí vyrobí 1,2 milionu párů vázání, které se tu po montáži potiskuje, finišuje, balí a distribuuje do celého světa. A opět jedno překvapivé číslo – z Valtic pochází přes 35 % celosvětové produkce lyžařských vázání! Každý třetí lyžař na sjezdovce tedy lyžuje na českém vázání z Valtic!

Head miluje Česko

Head si pro svou výrobu vybral Česko. Ne náhodou. Vedle například výhodné geografické polohy je důvodem zejména zručnost českých pracovníků a potažmo vysoká kvalita jejich výrobků. K ní určitě přispívá i česká lyžařská gramotnost. Tak pokud třeba máte lyže nebo boty Head či třeba vázání Tyrolia, vězte, že je vyrobily zlaté české ručičky. A pokud uvažujete o nákupu vybavení, při volbě výbavy se značkou Head si můžete být jisti nejen její kvalitou, ale přispějete něčím i české společnosti a jejímu pracovnímu trhu.

www.head.cz