Lindsey Vonnová, stejně jako Peter Fill a Max Blardone používají lyžařskou přilbu BRIKO PHOENIX. O kvalitách této helmy se Lindsey vyjádřila již loni: „Dokonalý produkt, ať už kvůli tomu, jak dobře sedí na hlavě, tak kvůli aerodynamice. Ale především pro jeho bezpečnost: otestovala jsem to osobně!“ řekla krásná americká lyžařka, narážejíc ironicky na svůj pád během tréninku na loňském MS v Garmischi.

Helma BRIKO PHOENIX Lyžařská helma BRIKO PHOENIX má skořepinu z materiálu ABS BHPTR (Briko high performance thermoplastic resin) a je vhodná pro závodní použití, a nebo pro náročné uživatele. Kromě evropské homologace CE EN 1077 třídy A2040 a americké ASTM F:2040 má rovněž FIS homologaci pro použití na závodech. Ve vnitřní části helmy je polstrování realizované z nových technických materiálů s antibakteriálním ošetřením, což zlepšuje komfort nošení. Upínání helmy je na pásek s mikrometrickou kovovou přezkou. Lyžařská lelma se vyrábí ve velikostech od 56 až do velikosti 62 ve třech barevných kombinacích a je k dispozici i v juniorském provedení.

Peter Fill používá helmu v barvách Briko Team, zatímco Max Blardone má helmu bílo-černo-červenou. Americká lyžařka Lindsey Vonnová helmu BRIKO PHOENIX v barvách Red Bull.

Brýle BRIKO SUPER RACE Helmu lze doplnit např. lyžařskými brýlemi BRIKO SUPER RACE, ve čtyřech barevných variantách obrub. Tento model má ve srovnání s běžnými - průměrnými - brýlemi o 20 % širší zorné pole. Brýle jsou vybaveny třemi vyměnitelnými a certifikovanými zorníky Thrama (jedny zrcadlové, dvojité, odvětrané kategorie 3 a dvoje jednoduché kategorie 1 a 0). Zorníky mají ošetření proti zamlžení. Brýle jsou opatřeny komfortní trojitou pěnou a elastickým páskem se silikonovými prvky. Kombinace helmy BRIKO PHOENIX a brýlí SUPER RACE zaručuje především maximální bezpečnost a pohodlí.

Kompletní kolekci 2012-13 lyžařských helem a brýlí BRIKO naleznete na www.briko.cz, kde je zprovozněn nový e-shop.