Lech

Na vorarlberské straně průsmyku je elegantní a luxusní Lech, který v roce 2004 získalo titul Nejkrásnější evropské obce. Zdejší hotely a restaurace jsou oblíbené u členů mnoha královských rodin. Kromě toho je Lech jediné místo v Rakousku nabízející heliskiing.

Zürs

Hned vedle v nadmořské výšce 1 717 m n. m. leží Zürs, které tvoří pouze 17 hotelů. Zürs je široko daleko znám jako mekka lyžování v hlubokém sněhu.

Stuben

V domáckém a útulném Stuben se mimo jiné narodil Hannes Schneider, který v roce 1921 založil zdejší první lyžařskou školu. Městečko je oblíbeno freeridery, ale rodinami s dětmi.

St. Christoph

Nejvýše položené město Arlbergu je St. Christoph (1 800 m n. m.), sídlo národní akademie rakouského lyžařského svazu nebo ústředí slavného 5hvězdičkového hotelu Hospiz, jehož historie sahá do roku 1386. St. Christoph leží přímo na hranici Tyrolska a Vorarlberska.

St. Anton am Arlberg

St. Anton am Arlberg s 2 680 obyvateli je největším a kosmopolitním centrem Arlbergu. Město si i přes svůj věhlas zachovalo jistý šarm a klid. V roce 2001 se zde konalo mistrovství světa v alpském lyžování. St. Anton a Lech Zürs patří do klubu Best of the Alps, 12 nejlepších alpských středisek s největším mezinárodním renomé.Zimní sezóna 2012/13 začíná 30. listopadu 2012 a trvá až do 21. dubna 2013.

Více informací: Více informací: Arlberg.net