Systémů, cvičení, náhražek, kterými je možné vylepšit pozici rukou při lyžování, vymysleli instruktoři lyžování v minulosti dost. Pole position je jedním z nich, ale jeho výhodou je to, že ho snadno schováte do kapsy a můžete ho mít při výuce kdykoliv sebou.

Pásek, který obsahuje i pružnou část, se přichytí na hůlky a svému majiteli tak ukáže ideální postavení rukou i jeho šíři. A ruce jsou při lyžování jedním z velmi důležitých prvků. Nejen že udržují rovnováhu, ale jejich špatné postavení může zásadně ovlivnit zahájení i celý průběh oblouku, použití správných svalů nebo způsobit zablokování některých částí těla, které k lyžování nutně potřebujeme. Kromě správné pozice rukou dokáže pásek Pole position zabránit přílišné rotaci nebo protirotaci ve fázi zahájení oblouku, udržíte díky němu ve správném frontálním postavení i boky, vzhledem k jeho výrazné barvě velmi ulehčí vizuální korekci. Pásek Pole position se dodává ve dvou velikostech, 750 mm pro děti, juniory a všechny do 170 cm vzrůstu, 900 mm délky je pak určeno pro dospělé. Obě velikosti lze ještě kdykoliv zkrátit, ale zároveň se díky své pružné části stále přizpůsobují stylu jízdy.

Pole position je v současnosti využíván instruktory lyžování v severní Americe, Kanadě, ale i po celé Evropě. To ovšem neznamená, že patří do rukou pouze jim. Může se stát užitečným, ale i třeba i zábavným společníkem nejen při vašem lyžování, ale při zimních radovánkách vašich dětí. Nedokáže všechny chyby odstranit mávnutím kouzelného proutku, ale je výbornou pomůckou pro krátký každodenní dril, který z vás udělá dobrého lyžaře.


Pole position můžete koupit (a předplatitelé SNOW získat za SNOWbony) v e-shopu na SNOW.CZ:
http://snow.cz/…deti-juniori
http://snow.cz/…0-mm-dospeli