Snoukajting. Co to je?

Nejdříve asi malé představení. „Snowkite je jízda na lyžích (nebo snowboardu) po sněhu, kdy lyžaře táhne za pomocí větru drak podobný padáku“, tolik definice. Lepší bude podívat se na nějaké video .Za kitingem se musí jezdit daleko

Tam kam jezdím lyžovat, moc kiterů nevídávám. Viděl už je vůbec někde někdo? Proto jsem si říkal, že jsou u nás podmínky nevhodné. Na webu jsem však našel, že se dá kajtovat i v Praze, Brně, Ostravě i jinde. Aha!?!

Snowkiting v Praze


Musíš absolvovat kurz!

Toto potvrzují v diskuzích skoro všichni. Nesnáším kurzy, rád vše objevuji a učím se sám. A nepřesvědčí mne o nutnosti kurzu ani žádné dárky ke kurzu ani akční nabídky. Jedině, že bych chtěl prubnout, jaký ten snowkiting vlastně je.Vybavení je drahé

Něco ta sranda určitě stojí, říkám si. Lyže sice mám a mohu ušetřit i za onen vlek ale vždyť ještě potřebuji draka a takový paraglide stojí i 60 tis., ne? Tady musím přiznat, že mne překvapilo, že se dá komplet vybavení pořídit o dost levněji. Za kolik myslíš? 3, 5, nebo 10 tis. korun?

Na kolik vyjde snowkite vybavení?


Váš názor?

Co si o snowkitingu myslíte vy? Nahradí naše lanovky? Je pro vás snowkiting lákavý nebo zůstanete u lyžování? Vyzkoušíte nějaký kurz? Zajímavý jistě bude každý váš názor. Těším se na ně.

Autor: Jan „Hulvát“ Vašek
Fotky, videa: archiv HARAKIRI kite kurzy, www.kiteboarding.cz