Nový rocker, V-shape a Cloud

Atomic Cloud 9 jsou nejprodávanější dámské lyže. Dobře ovladatelné, elegantní a úsporné. Díky technologii Heel Lift, která zvedne patu lyžařky výše a posune tak její těžiště vpřed, jsou nové Cloud o mnoho lépe ovladatelnější a šetří tak energii při lyžování. Piste Rocker spolu se širší špičkou lyže se podílí na rychlejším a snazším zahájení oblouku a poskytuje i solidní vlastnosti pro občasnou jízdu mimo sjezdovky. Série Cloud letos dostala i nový vzhled.
Bestsellerem z oboru lyžařských bot je bezpochyby model Hawx W, který v sobě kombinuje přesný přenos energie, vysoký komfort i perfektní pocit rovnováhy. To, co si na něm ale ženy po celém světě oblíbily, je I-Flex zóna, která napomáhá přední části chodidla zůstat v botě pohyblivým, ale přesto skvěle kontrolovat lyže, navíc s lepším pocitem pro rovnováhu. Vnitřní botička AFS pak výborně sedí kolem lýtka a materiál Clima Foam, použitý pro její zateplení, udržuje po celý den komfortní teplotu v botě.
Řada Cloud také obsahuje lyžařské hole, transportní obaly na lyže a boty nebo speciálně pro dámy upravenou přilbu Xeed Cloud, která je plně nastavitelná a má regulovatelný systém větrání.

Univerzální lyžování s Affinity a Medusou

Snadné zatáčení ve všech sněhových podmínkách, spolehlivý grip na tvrdém podkladu, jistota mimo sjezdovky. To vše skýtá nová série lyží Affinity i díky All Mountain Rockeru, který zlepšuje výtlak lyží a usnadňuje zahájení oblouku v měkkém sněhu.
Top model Affinity Storm jsou lyže pro všechny sněhové podmínky. Se šířkou 84 mm ve středu jsou univerzálním nástrojem v hlubším sněhu i na tvrdé sjezdovce. Do jakéhokoliv terénu se dámy mohou pustit na twintipech ze série Vantage. Ty disponují i rockerem v patce lyže, který usnadňuje ovládání v hlubokém sněhu. Můžete si vybrat ze dvou modelů: Elysian s 95 mm pod botou a užší Supreme s 87 mm.
Ideálním doplňkem k lyžím Affinity nebo Vantage je nová Medusa, úzká, výkonnostní allmountainová bota. Díky technologii Live Fit, spolu s vnitřními botičkami AFS, se neustále přizpůsobuje v oblasti paty a lýtka, sedí tedy přesně, ale pohodlně. Novinkou v ženské allmountain kolekci je přilba Affinity LF s plynule nastavitelným větráním. Kompletní nabídku uzavírá i nabídka holí a praktických transportních tašek a obalů.Zábava v prašanu inspirovaná Molly Baker

Ve spolupráci s profesionální freeride lyžařkou Molly Baker vyvinul Atomic nové lyže Millenium se 110 mm pod botou, určené pro lyžování mimo sjezdovky. Díky svému Powder Rockeru – kombinaci dvou výrazných rockerů ve špičce i patě mají neskutečný výtlak i surf efekt v hlubokém sněhu, na tvrdém povrchu ale stále poskytují dostatečné držení. Lyže působí velmi robustním dojmem zejména díky Step Down bočnicím a kvalitnímu dřevěnému jádru.
K prašanu neodmyslitelně patří backcountry, a tedy i boty Tracker 110 W, úzké a zaměřené na výkon, zvýšené pro lepší pákovitý efekt potřebný k ovládání širokých lyží. Technolgie Power Control Release umožňuje noze v botě plný rozsah pohybů při chůzi do kopce, Live Fit naopak zajistí perfektní usazení při jízdě dolů. Při prašanových dobrodružstvích vás ochrání přilby Troop, s pasivním ventilačním systémem a technologií Instant Fit, stejně jako chrániče páteře Live Shield, navržené speciálně pro ženy.


www.amersport.cz