Řada Max je založena na Twin Frame technologii, která kombinuje extrémně pevný materiál v místech, kde je bota namáhána, s velmi měkkým materiálem umožňujícím individuální přizpůsobení v oblasti spodní části skeletu. Max také využívá technologii Oversized Pivot, 25mm kloub zapuštěný přímo do skeletu, který zlepšuje přenos síly a přesnost bez ztráty energie, oproti standardně používaným 8mm kloubům. Paul-Eric Chamay, manažer produktové řady Max, vysvětluje celou ideu: „Salomon již delší dobu vede na trhu individuálně tvarovatelných bot s technologií Custom Shell. Dalším krokem byl logicky plně tvarovatelný skelet, nebo alespoň jeho velká část. Museli jsme zásadně přehodnotit náš přístup a navrhnout boty, které si zachovají své vlastnosti, ale budou maximálně přizpůsobitelné každému zákazníkovi. Měkký materiál musí být v absolutní rovnováze s pevnými plasty.“
Boty Max najdete v obchodech ve třech verzích, které vychází ze stejného konceptu, ale liší se specifickými potřebami lyžařů na různých výkonnostních úrovních.

„Víme, že každý styl lyžování má své specifické potřeby. Větší přesnost pro závodníky, možnost přepínání na chůzi pro odvážné objevitele, absorpce nárazů při freeskiingu. Ale při naší dlouhodobé spolupráci se špičkovými světovými závodníky, horskými vůdci i freeskiery jsme zjistili, že všichni mají jediný požadavek. Maximální kontrolu a pohodlí. Ve snaze spojit tyto dva na první pohled protichůdné požadavky jsme nakonec vyvinuli Twin Frame Technology,“ říká Chamay.
Všechny boty Max jsou optimalizovány pro novou generaci rocker lyží a současné technice s více vzpřímeným a neutrálním postojem. A navíc je možné všechny individuálně přizpůsobit vaší noze.

X – Max

Výkonné boty určené pro lyžování na sjezdovce, s hladkou podešví pro větší tuhost a lepší přenos sil na lyže.

Quest – Max

Boty z edice Hike and Ride určené pro výkonnostní lyžování na sjezdovce i mimo ni, s gumovou podrážkou pro chůzi po kamenech při výletech za dobrodružnými sjezdy a se systémem přepnutí na chůzi.

Ghost – Max

Znamená freeride a big mountain. Klasika s dvěma masivními přezkami vyvinutá freeridery podle jejich vlastních potřeb. Vyztužená zadní část bot pro lepší absorpci dopadů při velkých skocích je jednou z nich.

www.amersports.cz