Advent v Korutanech

Období kolem Vánoc a mezi svátky je tradičně v Rakousku velmi živé. Města jsou krásně nazdobena a všude voní regionální speciality. Kromě toho se v Korutanech koná řada zajímavých akcí s vánoční tématikou, které by byla škoda nenavštívit, když budete tou dobou někde poblíž.

Mezi nejoblíbenější lyžařská střediska celých Korutan patří Nassfeld a ledovec Mölltal. Jejich umístění přímo vybízí k objevování okolí. Po cestě z Brna se můžete zastavit ve Villachu. Tam až do Štědrého dne naleznete opravdu jedinečné Vánoční trhy s okouzlující atmosférou, nazdobenou zvonicí farního kostela a atrakcemi pro malé i velké návštěvníky. Otevřeno je ve všední den do 19:00 a o víkendu až do 20:00. Přímo na náměstí naleznete téměř 50 stánků s dárky a místními specialitami. Během celého adventu, budete moci na náměstí ochutnat to nejlepší z kulinářského umění. Ponořte se do nádherně osvětleného Villachu a nechte se pohltit Vánoční atmosférou. Zastavte se zde při cestě na Nassfeld nebo Mölltal a vychutnejte si nefalšované rakouské Vánoce.

Nassfeld navíc kromě lyžování nabízí celou řadu činností, které vám ještě více zpříjemní dovolenou. Zkuste zamířit k horské chatě Tressdorfer Alm (mezistanice Millenium express) do NTC centra a kupte si za 20 Euro na celý den balíček NTC Blue Day. Díky němu budete moci otestovat snowtubing, skifox, airboard, snowkite, snowskate a další netradiční atrakce. Když si tedy koupíte například třídenní skipas (122 Euro) a čtvrtý den věnujete právě dovádění v tomto parku, ušetříte téměř 20 Euro, oproti čtyřdenní permanentce a k tomu budete mít báječnou změnu!

Předvánoční čas v Salcbursku s postavou Krampus

Salcbursko je kraj, ve kterém leží celá řada lyžařských oblastí, jako například Zell am See, Gasteinertal, nebo Obertauern. Nachází se zde i několik míst, které byste při své předvánoční návštěvě měli určitě navštívit. Jedním z nich je i Radstadt. Kouzelné městečko nedaleko Obertauernu, obklopené řadou známých resortů. Každoročně se v tomto regionálním centru konají známé Vánoční trhy s doprovodným programem.

Svou Vánoční atmosféru vám ale dá ochutnat i sám Obertauern. Kromě překrásného trhu se v pátek 14. 12. a 21. 12. můžete těšit na vánoční párty pod otevřeným nebem, kde uslyšíte především vánoční rockové písně minulých let. V sobotu 15. 12. a 22. 12. se v Obertauernu koná tradiční pochod postav Krampus, který každoročně láká tisíce zvědavců. Krampus je mýtické zvíře, které doprovází Sv. Mikuláše při jeho cestách a trestá zlobivé děti. Jde tedy o jakousi obdobu našich čertů. Tyto průvody jsou každoročně velkým lákadlem napříč celým Rakouskem. Aby toho nebylo málo v neděli 16. 12. a 23. 12. se koná na hlavním náměstí tradiční vánoční hudební program, doprovázený trhy a dalším programem pro děti i dospělé. Neomezujte se tedy pouze na lyžování a užijte si jedinečnou vánoční atmosféru v Salcburském Obertauernu.

Předvánoční Tyrolsko s česky mluvícími instruktory

Rakušané předvánoční tradice ctí opravdu s oblibou. Snad v celém Rakousku se nenajde jediné městečko, které by naplno nežilo Vánocemi. Jedním z nejkouzelnějších míst je lyžařské středisko Sölden, ležící za Innsbruckem, téměř na hranicích s Itálií. Během předvánočních oslav tu naleznete vánoční trhy zaměřené na ručně vyráběné produkty. Atmosféru zde dokresluje Ötztalský školní sbor a kostýmované poháFdkové postavy, starající se o zábavu dětí. Po celý prosinec se každý pátek v Fun-zóně Giggijoch koná vyhlášená párty pro mladé. Během adventu Sölden nabízí velmi rozmanitou zábavu pro všechny návštěvníky.

Velkou výhodou je, že si zde zimu užije skutečně každý. A to i české děti. Celkově zde najdete 148 km sjezdových tratí, 34 moderních přepravních zařízení, vyhlášené freeride zóny, snowpark a hlavně lyžařskou školu Skischule Sölden-Hochsölden s česky mluvícími instruktory!

Předvánoční Rakousko je opravdu pohádkovou zemí. Neomezujte se proto v prosinci pouze na lyžování a navštivte některé z vánočních horských městeček. Nasajte Vánoční atmosféru a užijte si romantiku zasněžených měst, večer stráveny s přáteli nebo s rodinou, ve společnosti rakouských tradic.

A tento vtip znáte?

Majitel vleku si stěžuje instruktorovi lyžování:"Sjez­dovka je teď tak přeplněná, že se skoro nedá sjet."

Instruktor se pousměje:"Tak to bych ti mohl na hodinku půjčit své žáčky. Jestli je dostaneš nahoru, tak se to tu zaručeně vylidní."

Stáhněte si katalog PUXtravel v PDF, prohledněte si naše lyžařské zájezdy a zasmějte se některému z dalších vtipů.