SKiMU je lyžařský areál v Horní Malé Úpě ve východních Krkonoších, dokonale snoubící kvalitní sportovní podmínky a romantiku starých krkonošských chalup a bud. Areál nabízí celkem 3 600 m lyžařských tratí, a to ve dvou střediscích – Pomezky a U Kostela. Oba areály jsou vybaveny plně automatickým zasněžováním a kyvadlově mezi nimi jezdí non-stop skibus. V místě je lyžařská škola, přímo na svahu moderní restaurace, nové apartmány i multifunkční hala, sauna, vířivka či fitness. Nechybí ani večerní lyžování a doprovodný program pro děti i dospělé. Svahy mají jihozápadní orientaci, a když je pěkně, slunce na nich svítí až do zavíračky. Kromě toho je odtud jeden z nejkrásnějších výhledů na Sněžku.

V České republice patří lyžařský areál SkiMU k těm nejvýše položeným. Spodní stanice vleku je umístěna nad hranicí 1 000 m n. m., což je spolu s automatickým zasněžováním příslibem dlouhé lyžařské sezony. A okořenit si ji můžete celosezonní lyžařskou soutěží SKiMU Vertical, závodem o co nejvyšší počet sjetých svahů, v němž nejaktivnější lyžaři vyhrávají sportovní hodinky Suunto. Kdo nechce na výsledky čekat do konce sezony, může na svahu ve středisku U Kostela využít pevné časomíry, která je zde nainstalována pro měření rychlosti na slalomové trati. Poznejte pocity opravdového závodníka a překonejte svůj nejrychlejší čas!

A ještě pár důkazů toho, že areál SKiMU je jako stvořený pro rodinný pobyt: v letošním roce zavádí levnější jízdné pro děti a juniory, a to až do 16 let věku, levněji si zalyžují i senioři starší 65 let. Nejmenší lyžaři, kterým ještě nebylo ani šest, jezdí tak jako v minulých letech zadarmo. Všechny tyto slevy jsou součástí SKi- MU Packu, zvýhodněné týdenní jízdenky spojené s řadou dalších výhod. Rodiče malých dětí mohou také využít střídavého lyžování s jedním skipasem – jeden jezdí, druhý hlídá. V centru pozornosti rodičů je i nová restaurace SKiMU House. Moderní budova s designovým interiérem a hlavně přímým výhledem na sjezdovku otevírá už na snídani a vaří až do pozdních hodin. Každý držitel časového skipasu zde může získat nealko nápoj zdarma a výhodné menu ze specialit zdejší kuchyně. Kromě toho připravil SKiMU House na tuto sezonu atraktivní Happy Hours – zvýhodněné akce na vybrané dobroty a nápoje – a také tradiční après-ski. Koho zima a lyže neunaví, je srdečně zván na diskotéku, kterou SKiMU House pořádá dvakrát týdně.

Přímo v areálu najdete i ubytovací a sportovní zázemí: SKiMU Sport Centrum je moderní apartmánový dům s více než 50 lůžky, multifunkční sportovní halou na fotbal, volejbal, florbal nebo třeba badminton, ricochetovým kurtem, vířivkou a posilovnou. Všechna sportoviště jsou přístupná veřejnosti, v době provozu vleků na ně lze uplatnit různé bonusy.