Jihotyrolské vánoční trhy potrvají až do 6. ledna. Pouze v hlavním městě Bolzanu skončí už 23. prosince. Celkem v pěti největších městech Jižního Tyrolska (Bozen/Bolzano, Meran/Merano, Brixen/Bressanone, Sterzing/Vipiteno a Bruneck/Brunico) můžete ochutnat originální vánoční dobroty, zahřát se svařeným vínem a načerpat klidnou atmosféru Vánoc. V každém z měst budou k dostání vlastní jedinečné perníky ztvárňující symboly daného města: Bozen = anděl, Meran = zvon, Brixen = ovce, Sterzing = věž a Bruneck = hvězda.

Na všech pěti vánočních trzích můžete každý víkend a o svátcích obdivovat umění místních pekařů při pečení chleba podle originálních jihotyrolských receptů. Na trzích samozřejmě zakoupíte další originální produkty, jako jsou ručně vyřezávané dřevěné sošky, vánoční ozdoby či výrobky ze skla a keramiky. K ochutnání Vás jistě nalákají typické jihotyrolské lahůdky, jako jsou špek, jablka, sýry, med, grappa či víno. Na žádném trhu nesmí chybět ani sladkosti jako jsou štrúdl, vánočka, vánoční cukroví, koblihy či jablečné koláče. Typickou jihotyrolskou vánoční pochutinou je Zelten – ovocný chléb s kandovaným ovocem.

Prozkoumejte Vánoční trhy a další atrakce Jižního Tyrolska - jednoduše a bez starostí

Museumobil Card je speciální karta, s jejíž pomocí budete mít volný vstup do všech muzeí v regionu a k tomu navíc neomezené cestování hromadnou dopravou. Třídenní karta stojí 20 Eur pro dospělé a 10 Eur pro děti od 6 do 14 let (děti do 6 let ji dostanou zdarma). Kartu můžete zakoupit v místech prodeje lístků hromadné dopravy a ve všech turistických kancelářích. Další informace naleznete na www.mobilcard.info.

Více informací o vánočních trzích naleznete na www.suedtirol.info/vanoce.

Více informací o Jižním Tyrolsku naleznete na webových stránkách:
www.suedtirol.info
Vyzkoušejte také náš nový online magazín Dolomiti:
www.suedtirol.info/magazindolomiti