Carvingové boby ZIPFY se ve světě staly skutečným hitem - za posledních 5 let jsou to nejprodávanější boby na Amazon.com. Jezdí na nich děti, řádí na nich teenageři a také dospělí, kterým nechybí smysl pro humor. Proč jsou tak oblíbené?

Důvodů je hned několik: pro tento nový zimní sport toho moc nepotřebujete - žádné instruktory, žádné drahé vybavení, žádné speciální tratě, dokonce ani vleky ne. Zábava je ovšem zaručená.

Jsou velmi pevné, lehké a snadno se nosí. Pod kopcem si je jednoduše přehodíte přes rameno nebo je za sebou táhnete na „vodítku“. A vydrží toho opravdu hodně: model Zipfy CLASSIC (určený všem bobařům od 6 do 106 let) unese až 113 kg!

Jejich největší výhodou je ovšem to, že se skvěle řídí. Díky nízko položenému těžišti a profilované skluznici na nich jezdec carvuje pouhým náklonem do zatáčky – přenese váhu na stranu, rukou se dotýká svahu, přičemž se druhou rukou přidržuje charakteristického „kniplu“.

Jízda na bobech ZIPFY je zároveň nejbezpečnějším sjezdovým sportem. Brzdí se jednoduše nohama. Chcete-li zastavit, přitáhnete „knipl“, zakloníte se a zadní část bobů zaboříte do sněhu. Sedíte kousek nad zemí, takže nemusíte mít obavy z nějakých krkolomných pádů. Proti střetu s překážkou vás ochrání vaše vlastní natažené nohy.


Americký výrobce myslí na malé bobaříky od 3 do 6 let, ale i na opravdové "bobaře - srdcaře", pro které připravil speciální edici ve stylu Kokosy na sněhu. Je totiž hrdým sponzorem jamajského bobového olympijského teamu.ZIPFY lze pořídit za velmi příjemnou cenu:
– předškolácká verze stojí 599 Kč
- dospělácká 799 Kč

Více fotek a vtipných videí najdete na www.zipfy.cz nebo na ZIPFY facebooku https://www.facebook.com/…rvingoveboby

Doporučte ostatním ty nejlepší české, moravské a slezské kopce k bobování na http://tobogganhills.com!Podívejte se, jak na nich jezdí malí:A co na ZIPFY dokážou velcí: