Lindsey Vonnová, stejně jako Peter Fill a Max Blardone používají model PHOENIX. O kvalitách této přilby se Lindsey vyjádřila již loni: „Dokonalý produkt, ať už kvůli tomu, jak dobře sedí na hlavě, tak kvůli aerodynamice. Ale především pro jeho bezpečnost: otestovala jsem to osobně!“ řekla krásná americká lyžařka, narážejíc ironicky na svůj pád během tréninku na loňském MS v Garmischi.

Lyžařská helma BRIKO PHOENIX

má skořepinu z materiálu ABS BHPTR (Briko high performance thermoplastic resin) a je vhodná pro závodní použití, a nebo pro náročné uživatele. Kromě evropské homologace CE EN 1077 třídy A2040 a americké ASTM F:2040 má rovněž FIS homologaci pro použití na závodech. Ve vnitřní části helmy je polstrování realizované z nových technických materiálů s antibakteriálním ošetřením, což zlepšuje komfort nošení. Upínání helmy je na pásek s mikrometrickou kovovou přezkou. Lyžařská helma se vyrábí ve velikostech od 56 až do velikosti 62 ve třech barevných kombinacích a je k dispozici i v juniorském provedení.
Peter Fill používá helmu v barvách Briko Team, zatímco Max Blardone má helmu bílo-černo-červenou. Americká lyžařka Lindsey Vonnová helmu BRIKO PHOENIX v barvách Red Bull.
BRIKO - to ale není jen špičkové lyžování a vrcholoví sportovci. BRIKO myslí i na „běžné“ lyžaře a především na děti a jejich bezpečnost a nabízí několik modelů dětských lyžařských helem. A to jak sportovní modely, jejichž design kopíruje dospělé závodní helmy a tak se malí závodníci mohou přiblížit svým velkým lyžařským vzorům, tak freeridové v dětských designech.

Dětská přilba BRIKO POCKET má skořepinu z materiálu ABS, regulaci velikosti přilby na zadní části přilby pomocí Roll-fit, vnitřní větrací kanály zaručující optimální odvětrání helmy, vnitřní antibakteriální výstelku, která je vyjímatelná a dá se vyprat. Homologace EN 1077 CLASS B, ASTM F:2040. Helma je k dispozici ve velikostech XS (44-48), S (50-54) a dvou barvách – černá – pirát a růžová Beutiful girl.

Lyžařské přilby a brýle BRIKO naleznete na www.briko.cz, kde je zprovozněn nový e-shop.