Oberregen je místem, které pravidelně získává ocenění za perfektně upravené sjezdovky. Vždyť první zasněžování slavné firmy TechnoAlpin se na začátku 80. let zkoušelo právě tady. Bohatý je ovšem i noční život – v après-ski stanu pod sjezdovkou s názvem Teepee to žije, vyrazit je zde možné i na noční lyžování, anebo si sjet 2,5 km dlouhé sjezdy na sáňkách. V noci je to zážitek.

První středisko se sněhovými děly

Jižní Tyrolsko proslavila jablka, krásné hory, ale také firma vyrábějící sněhová děla. Obereggen leží 20 minut jízdy od Bolzana/Bozenu, ve kterém sídlí celosvětově známý výrobce sněhových děl - firma TechnoAlpin. Spojuje je silné pouto. Zakladatelé TechnoAlpinu Walter Rieder a Georg Eisath postavili na začátku 80. let minulého století svá první sněhová děla právě v Obereggenu. Není divu, protože areálu tehdy šéfovali. Lámali si hlavu nad ubývajícím přírodním sněhem a vymysleli jak efektivně vyrábět umělý. Založili dnes velmi úspěšnou společnost a tento jihotyrolský rezort se stal jejich prvním zákazníkem. Díky dlouholeté spolupráci se může Obereggen pochlubit skvělými sněhovými podmínkami, jaké jinde nenajdete. Perfektní sníh je nejen zárukou spokojenosti vyzařujících z tváří lyžařů, ale přináší také pravidelná ocenění za nejlépe zasněžené sjezdovky. Obereggen se honosí zlatým oceněním v kategorii Ski Slope Management a Night Skiing, k dalším cenám patří Best Snow Generation, Best Fun & Action Program a Best Slope Rescue. Nejlépe zasněžované středisko s kvalitním sněhem od podzimu do jara proto nehledejte jinde než v Obereggenu.

Noční život

Co ještě podnikat v Oberregenu, středisku s dechberoucími výhledy na Dolomity, které slunce během dne rozehrává nejrůznějšími barvami? Vplujte do nočního života. A to rovnou v přezkáčích. Pod sjezdovkou stojí jeden z nejvyhlášenějších jihotyrolských après-ski barů Teepee. A je to zážitek dopřát si po lyžování skleničku piva v jediném indiánském týpí v Alpách.

A pak jsou tu výborné restaurace – další z důvodů, proč sem lidé rádi jezdí. Dopřát si můžete wellness (hned u sjezdovek stojí dva wellness hotely), anebo vyrazit na noční jízdu na lyžích či sáňkách. Jízdu na sáňkách si můžete dopřát buď v Oberregenu, nebo Deutschnofenu/Nova Ponente. Obě tratě měří 2,5 km. První překonává převýšení 280 metrů, na druhé spadnete o 450 výškových metrů. Třikrát do týdne je si možné dopřát i noční lyžování na 1,5kilometrové sjezdovce. Oberregen je místem, kde je to ze všech hotelů na lanovku kousek. Navíc tu pro návštěvníky připravují speciální nabídky – dámy mají každé úterý večerní lyžování za polovinu, to samé čeká studenty ve čtvrtek.

www.obereggen.com

Další informace o dovolené v Jižním Tyrolsku najdete na www.suedtirol.info nebo na www.facebook.com/jiznityrolsko.

Dobrý zdrojem informací je i nový magazín Dolomity, který je dostupný i pro iPad - www.suedtirol.info/magazindolomity.