Kiting na jezeře Reschensee/Lago di Resia

Už jste někdy vyzkoušeli kiting? Instruktor Marco Amico, který provozuje kitovou školu u Reschensee a na „draku“ začal jezdit před 14 lety, má zkušenost, že stačí dva dny tréninku a můžete si připnout lyže nebo snowboard nechat se kitem táhnout po zamrzlém jezeře. Reschensee je tímto sportem vyhlášené, pravidelně se tu jezdí i evropský šampionát.

Jak začít? Nejlépe s instruktorem. Ten vás naučí, jak dostat „draka“ do vzduchu, správně s ním kroužit osmičky a hlavně, jak ho tam udržet, aby se nezřítil k zemi. Což se vám mnohokrát stane. První den probíhá trénink na sousední louce, druhý den se jde na led. Dvoudenní kurz stojí 170 eur.
www.kiteschool.it

Na běžky do Langtaufersu/Va­llelunga

Jižní Tyrolsko láká návštěvníky i na zajímavé běžecké terény. Těch se tu upravuje na 1 800 kilometrů. Vydat se můžete například do vysokohorské vesničky Langtaufers do nadmořské výšky 1 900 metrů. Je sevřená mezi horami a díky nadmořské výšce se můžete spolehnout, že se tu sníh drží dlouho. Zdejší běžecká stopa Weisskugel/Palla Bianca měří patnáct kilometrů a vede nedotčenou přírodou – lesem, přes pole a alpské louky.Zajímavé terény v krásné kulise Dolomit najdete také v Seiser Almu/Alpe di Siusi, kde se líbilo i českému běžci Lukáši Bauerovi. Běžkaři se tu mohou vydat na 80 kilometrů tratí upravených na klasiku i bruslení. Jednou z nejkrásnějších je patnáctikilometrová trať s názvem Giogo. Anebo vyzkoušejte stopu, ve které se jede slavný noční závod Südtirol/ Alto Adige Moonlight classic. V něm pravidelně startují i čeští závodníci. Na výběr jsou dvě stopy: 20 a 36 kilometrů.

Na sněžnice za krásnými výhledy

Nemusíte být ani zdatným sportovcem, abyste zvládli chůzi na sněžnicích. Jednu z nejzajímavějších túr v Jižním Tyrolsku, která vede do míst s názvem Stoanernen Mandlen, můžete vyzkoušet v obci Spinges/Spinga.

Cesta trvá nejméně čtyři a půl hodiny, zdolává se 750metrové převýšení a odměnou jsou krásné výhledy. Začíná se na parkovišti, kde stojí dřevěný kříž Wetterkreuz u vesnice Spinges. Odtud se musíte vydat po červené a bílé značce.

Sáňkování

Sáňkařské dráhy můžete snadno vyzkoušet i po lyžování, nechybějí totiž téměř v žádném lyžařském středisku. V Rosskopfu/Monte Cavallu lze zažít adrenalin na jedné z nejdelších sáňkařských drah v Jižním Tyrolsku. Ta měří deset kilometrů a překonává převýšení 900 metrů. Začíná v nadmořské výšce 1 860 metrů u vrcholové stanice lanovky. Každé úterý a sobotu je dráha od 19 do 22 hodin osvětlená.

Další 10,5kilometrovou dráhu s názvem Rudirun najdete v lyžařském středisku Plose a startuje se z nadmořské výšky 2 115 metrů od horní stanice lanovky. Každý pátek večer se tu koná Horečka páteční noci, kdy je sáňkařská dráha otevřená do 23 hodin.

www.suedtirol.info