SNOW 73 vychází 24. ledna 2013
132 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání.


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivé vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Prolistujte si časopis v elektronické podobě!

Pár tipů z obsahu:

Kryštof Krýzl - chtěl bych být samurajem

To nejzajímavější jsem z chlapíka, který nejdříve působil téměř tichým dojmem, dostal až na konci našeho rozhovoru, který se tentokrát točil kolem lyžování víc, než kdy předtím. Kryštof je lyžováním posedlý a rád řeší technické detaily, a protože jsem na tom podobně, bylo velmi těžké se nenechat unést.
Prize money ve Světovém poháru

Pro nejlepší sice oficiální odměny za pořadí v závodech SP nepředstavují hlavní zdroj příjmu, ale zanedbatelné také nejsou. Naopak menší týmy a jedinci připravující se individuálně mohou pocítit každou tisícovku.
Vrcholy sezóny alpských disciplín 2012/13

Mistrovství světa, Mistrovství světa juniorů a EYOF
Rada Odborného sportovního úseku alpských disciplín zveřejnila na začátku ledna předběžnou nominaci na Mistrovství světa.
Chytrý Teddy, aneb mírná fabulace v mezích zákona

Teda Ligetyho netřeba představovat. Jeden z nejlepších specialistů na obří slalom ověnčený mnoha tituly je letos tématem sezóny.
Skiwithme.cz aneb více než malá fotoškola telemarku - Racecarving


Renesance monolyže

Monolyže? Mono co? Samozřejmě chápu, pokud tento sport přestárlých a zdánlivě přihřátých francouzských puberťáků ve svítivých kombinézách z osmdesátých let považujete za nadmíru gay způsob trávení času na horách. Abych byl upřímný, já jsem to tak taky vždy viděl. Jezdit po vnitřní hraně? Vždyť to je lyžařská hereze!
S malými dětmi (poprvé) do Alp

Aneb když máte své děti rádi, vezmete je všude
Máte malé děti a zvažujete, jestli se s nimi vydat lyžovat do Alp? Inspirujte se poznatky z naší první rodinné cesty, která vedla do alpského střediska Katschberg. Na místo, které se k očím české veřejnosti začalo dostávat až nedávno, mimo jiné i prostřednictvím inzerátů ve SNOW, kde se profilovalo jako středisko zaměřené na rodiny. A to byla vhozená rukavice.
Optická šálení - Dotykové oblouky

Parry, Tape, Lowitz, Schulz, Wegner, Tricker, Greenler, Hastings, Moilanen, Kern – ti všichni mají na nebi své oblouky. Tedy soudě podle toho, jak jsou pojmenovány v „katalogu“ halových jevů. A pak jsou tu ještě klasické dotykové cirkumhorizontální i cirkumzenitální, supralaterální i infralaterální, helické i subhelické. A taky antihelické…
V prašanu ruské budoucnosti

V srdci Kavkazu je v plném proudu velký projekt rozvoje cestovního ruchu. Jeho cílem je rozhýbat tento region vybudováním obrovského lyžařského resortu nabízejícího úroveň služeb srovnatelnou s nejlepšími světovými středisky. Francouzský tým v čele s Thibaudem Duchosalem, Enakem Gavaggiem a Philem Meierem natočil dokument propagující lyžování v této oblasti. Při té příležitosti si v rámci objevování potenciálu regionu užili plně hrazené dva týdny heliskiingu, přestože středisko ještě není v provozu. Na Rusko hotový sen.
Lavinový batoh - kdo zůstane na povrchu laviny, přežije!

Základní nouzová výbava (vyhledávač, lopata, sonda) slouží k lokalizaci a vyproštění ze sněhového zajetí a počítá se s tím, že lyžař bude celý zasypaný. Stále rozšířenějším a dostupnějším se stává lavinový batoh, jehož použití výrazně zvyšuje šanci na záchranu, pokud je stržený lavinou dokáže správně aktivovat. Vždyť podle testů až 90 % zasypaných zůstane na povrchu laviny! A zůstat na povrchu znamená být u životadárného kyslíku, naopak pod sněhem vám klepe na rameno zubatá.
Pohodlně i nahoru - vše o stoupacích pásech

Stoupací pásy, které se lepí na skluznici lyže, umožňují stoupat do kopce. Při tření o sníh se vlákna pásů chovají podobně jako srst zvířat, např. tuleňů. Pásy se kdysi dávno opravdu z tulení kůže vyráběly, a tak sousloví tulení pásy zlidovělo.
Photographers on the road - Yves Garneau

Moje vášeň pro lyžařskou fotografii se vyvinula z mé lásky k horám. Když jsem se přestěhoval z Ottawy do Whistleru v Britské Kolumbii, tak jsem hned věděl, že chci být fotografem – krása pobřežních hor byla příliš silná na to, abych ji ignoroval.
Nová houpačka pod Silvrettou

Montafon je tradiční turistická oblast na rakousko-švýcarském pomezí, kterou proslavil svým pobytem a milostným románkem i Ernest Hemingway. I když má bezmála 250 km sjezdovek a snadnou dostupnost z Čech, netěší se u nás velké popularitě.
Nové lanovky na českých horách - 2. díl

V uplynulém roce se v okolí Malé Morávky v okruhu pouhých přibližně 4x4 kilometry podařilo vybudovat hned 4 nové lanové dráhy (Horní Václavov – Čertova hora, Malá Morávka – Kopřivná, Karlovský express a Karlov – Klobouk) dvou různých provozovatelů. První uvedenou jsme si již představili v 1. dílu a nyní se zaměříme na Kopřivnou a na jiné novinky této sezóny i let příštích.
Lyžařské pohodlíčko - 1. díl

Lyžování již dávno není sešlapáváním svahu partou lyžařských nadšenců, sjetím kopce, potom lyže na ramena a zase znovu, zpoceni, vzhůru na kopec. Lyžování je dnes sportem s všemožným pohodlím, s lyžováním více i méně souvisejícím. Počínaje přístupem lyžařů ke sjezdovce, pohodlné jízdě nahoru a konče après-ski party po lyžování.
Dovolená moderního lyžaře? Val Thorens

Moderní lyžař do Francie létá. Cesta i s odbavením zabere kolem pěti hodin a oproti pozemní alternativě vás čeká nesrovnatelné pohodlí. Stihnete pozdní oběd, třeba se sklenkou vína na letišti v Praze, dezert v letadle a na večeři si už posedíte ve stylové restauraci u raclettu. Letenky do Lyonu či Ženevy jsou běžně dostupné za příznivé ceny a lyžování ve Val Thorens vás bude více než bavit!
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 73!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.