Ski Park Racibor se nachází v těsné blízkosti hlavního tahu z Ružomberoku přes Dolný Kubín směrem na Polsko. Je proto dobře dostupný i za bohaté sněhové nadílky. Po sjezdu z hlavní silnice v obci Široká přijedete zhruba po 200 m na parkoviště přímo v lyžařském areálu.

V areálu naleznete 7 km sjezdovek lehké až střední obtížností s převýšením 237 m, z toho 5 km vyhoví právě středně pokročilým lyžařům a zbývající tratě jsou nenáročné. V horní části sjezdovky je dokončován snowpark, kde kromě překážek a skoků přibude i 330 m dlouhý vlek.

Sníh za pár dní

V Raciboru se nemusíte obávat nedostatku sněhu. V areálu je vybudován systém zasněžování po celé délce tratí. Ski Park Racibor je v provozu průměrně sto dní v sezóně a lyžuje se zde až do Velikonoc. Čtyřsedačková lanovka, obsluhující areál, má délku 1 050 m a její vrchol leží ve výšce 759 m n. m. Přepravní kapacita 2 000 os./hod. je i v plné sezóně dostačující.

Pro malé lyžaře a začátečníky

Racibor disponuje ještě dětským vlekem o délce 200 m, který je určen pro malé děti, může ho však využít i dospělý lyžař-začátečník. Ve středisku samozřejmě nechybí lyžařská škola, kde vaše děti naučí kouzlu carvingu. Racibor má i lyžařskou půjčovnu s moderním vybavením a kvalitní servis. Profesionálové ošetří a připraví vaše lyže na plně automatizovaných strojích během dvaceti minut za velmi přijatelné ceny. Malý servis, tedy stažení skluznice, broušení hran a voskování, stojí zhruba patnáct eur.

Když je hlad a žízeň

Během lyžování i po něm oceníte bohatý výběr jídel z domácí i mezinárodní kuchyně či příjemné posezení u baru v Penzionu Racibor, který má ubytovací kapacitu 60 míst. Vedle stálého jídelního lístku nabízí pravidelně husí a kachní hody, kde si kromě úžasně připraveného masa pochutnáte na domácích knedlících a lahodně dochuceném zelí.

Odpočinek a regenerace

Po lyžování se můžete vypravit do Aquavia, akvaparku v nedalekém Dolném Kubíně, který vaše děti zabaví a unaví, aby usnuly, sotva dolehnou do postele. Zatímco budou děti dovádět ve Vodním světě, vy můžete relaxovat třeba při masáži. Zvláště děti může lyžování brzy omrzet, proto přijde vhod na jeden den lyže odložit a vyrazit si třeba na výlet do Národního parku Malá Fatra.

Skiservis a půjčovna

V lyžařském areálu Racibor je k dispozici půjčovna s kompletním vybavením pro lyže i snb a moderní automat Wintersteiger, používaný i předními výrobci lyží, který vám za pár minut připraví lyže v nejvyšší kvalitě. Cena malého servisu (skluznice, broušení, vosk) 15 EUR. Při předložení kupónu na skipas zdarma z časopisu SNOW získáte malý servis za 12 EUR!

www.racibor.eu/skipark