V rámci průvodcovaných skialpinistických výletů se naučíte správně zacházet s vybavením a ovládat základy pohybu v horách. Se svým guidem se podíváte na ta nejhezčí krkonošská místa, třeba na Sněžku, nebo na Černou horu. „O vybavení se postaráme my, během nastavení vybavení stihneme trochu teorie. V teple půjčovny jde všechno hladce, třeba i nalepit pásy, ale v terénu, kde fouká, to už taková legrace nebývá. Tam v nesnázích pomůže průvodce a poradí i s dalšími úskalími,“ vysvětluje David Štencl z půjčovny SkiResort Live.

Do terénu vyrazíte na těch nejlehčích a nejkvalitnějších setech od značek Salomon a Atomic. „SkiResort Live půjčovny jsou vybaveny novou kolekcí 2020, kde nechybí propracované boty Atomic Backland Expert Boa, v kombinaci s lyžemi Backland 85 a 78 s hybridními pásy. Tyto komplety ohromí nejen svojí váhou, ale především pohodlím při výstupu a jednoduchostí na ovládání. Když vám budou sedět, můžete si je na místě i koupit za lákavých podmínek. Máme vyzkoušeno, že nejlíp se o nákupu skialpů přemýšlí při výstupu na Sněžku,“ usmívá se Jakub Janda ze SkiResort Live. Ostatně vybírat skialpy k zapůjčení či koupi můžete i z pohodlí domova. Koukněte do online katalogu na skiresort.cz.


Co s sebou na skialpinistický výlet?

K dobré náladě si sebou vezměte: nepromokavou bundu a kalhoty, teplou druhou vrstvu (péřovku), čepici, rukavice (tenké na stoupání, teplé na sjezd), druhé tričko na převlečení do suchého, batoh á 20 litrů, čelovku, sluneční a lyžařské brýle, krém na pleť, termosku na čaj a lehkou sladkou svačinu.


Kam vyrazit v Krkonoších s guidem ze SkiResort Live?

S průvodci ze SkiResort Live můžete vyrazit na krátkou či dlouho trasu, a to přes den i po setmění. Kdo si chce užít nejhezčí výhledy, měl by zvolit trasu z Velké Úpy přes Růžohorky na Sněžku a pak zpět do Pece. V rámci kratšího výletu se můžete podívat na Portášky, nebo si dát vrcholový drink a něco na zub až na Růžohorkách. Nejoblíbenějšími výstupy po setmění jsou díky převýšení ty z Janských Lázní na Černou horu, a pokud chcete vyzkoušet rovnou něco delšího, pak zkuste trasu z Pece přes Pražskou boudu na Černou horu a pak sjezd do Janských Lázní. Záda vám bude krýt zkušený průvodce a poradí se základy skialpinismu i s nečekanými problémy, které v terénu můžou nastat.

Podrobnější informace o trasách najdete na webu skiresort.cz. Skialpinistický výlet s průvodcem ze SkiResort Live je třeba si objednat na live@skiresort.cz minimálně 2 dny předem a lze ho koupit také jako dárek. Mrkněte na skiresortcard.cz!