Snowscoot spatřil světlo světa v roce 1990, na první pohled se zdá být velký a neskladný, ale ve skutečnosti je velmi obratný a dynamický. Jako skutečná motorka má řídítko a ovládá se pouze přes přední plochu, tzv. „frontboard“. Zadní plocha, neboli „backboard“, není pohyblivá a ovládá se přes hrany, jako to známe od lyží a snowboardů. Na nepohyblivé části snowscootu se nacházejí dvě smyčky, do kterých se pro dostatečnou rovnováhu a pevnost zapluje nohama. V případě pádu se smyčky samostatně uvolní, aby nedošlo k horším zraněním. Společné má snowscoot s lyžemi a snowboardem to, že nemá vlastní poháněcí zařízení, a tak jsou jeho fanoušci odkázáni také na použití lanovek a vleků.

Snowscooting znamená ryzí potěšení a parádní zábavu – ať carving na čerstvě upravovaných sjezdovkách, divoká jízda hlubokým sněhem, po čerstvém prašanu nebo psí kusy ve funparcích – rychlost, akrobacie a triky, to je to oč tu kráčí. Být s větrem v obličeji stále na honbě za novým a nevyzkoušeným, zvýšit hladinu adrenalinu v krvi a vychutnat si tento sport naplno, na sjezdovkách a mimo ně.

Jde beze sporu o mimořádnou formu zimních sportů a kromě zkušeností s lyžemi a snowboardem je i dobrá rovnováha a tělesná kontrola velkou výhodou, ne-li podmínkou. Ani dobrou výbavu nelze brát na lehkou váhu, na snowscootu dosáhnete v cukuletu pozoruhodné rychlosti, tudíž by se nevyplatilo zanedbat opatření potřebných chráničů rukou, zad a hlavně nezapomenout na plnou přilbu, jak ji nosí samotní motorkáři. Co se týče oblečení, je na první pohled znát, že snowscooting sjednocuje prvky snowboardování a BMX. Odráží se to v baggy kalhotách, stylových bundách a čepicích a podtrhává tím životní styl sportovců.

Snowscooty jsou zhotoveny pod neustálou kontrolou a dle vysokých kvalitních standardů. V porovnání se snowboardem a lyžemi vám šetří klouby, neboť nemáte nohy vázané na jednu pozici.

Ewasy riding na snowscootech je oblíbené zejména v USA a v Evropě se těší čím dál tím větší oblibě a je vítanou změnou k běžné jízdě na lyžích a snowboardech. Takže co vyzkoušet snowscoot během vaší příští dovolené se SnowTrexem?