SNOW 74 vychází 28. února 2013
132 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání.


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivé vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Prolistujte si časopis v elektronické podobě!

Pár tipů z obsahu:

Lindsey z Moravy

Se sympatickou Klárou jsme se setkali na vyhřáté zahrádce příjemné trutnovské kavárny. Byl srpen, teplo, tiché nedělní odpoledne na maloměstě a proti mně seděla krásná, vtipná, veselá mladá dáma, která umí navíc dobře lyžovat. Co víc jsem si mohl přát! Narozena na Moravě mluvila spisovně a rozhovor plynul pomalu, přirozeně, prostě nedělně a já ho nechal stejně tak plynout i pro vás. Přeskakující vesele z jednoho na druhé, živý jako voda, živý jako Klára samotná.
Úspěch, zranění a diskvalifikace

Češi prožili pestré mistrovství s trochou smůly
V rakouském Schladmingu se konalo 42. mistrovství světa v alpském lyžování a nemohla u toho pochopitelně chybět ani česká reprezentace. Nejvýrazněji se do výsledkových listin zapsala Šárka Záhrobská, která ve své parádní disciplíně – slalomu – vybojovala fantastické osmé místo. Našim reprezentantům se bohužel letos nevyhnula na světovém šampionátu ani smůla. A to hned několikrát.
Velký příběh lyžařského byznysu 11

Kneissl: sláva a pády velké značky
„Lyže a jejich značky vždycky byly předmětem vášnivých diskuzí, emocí, rozumově i citově odůvodněných sympatií. Vše okolo značek je vzrušující mozaikou pestrých osudů jednotlivců i firem, nadějí a velikášství, vzestupů a triumfů i pádů a krachů. Nápadů zásadních i zbytečných, pokusů a omylů…“
Respektujte své tělo 3. díl

Když jsem při psaní tohoto seriálu přemítal, co by vlastně mělo být tím nejcennějším vzkazem všem lyžařům, tak mě napadlo jediné – při lyžování respektujte vlastní tělo. Tipy, které jste si mnozí přečetli v minulých dílech „orloje“, jsou především poznatky z praxe, jak medicínské, tak instruktorské. A poslední poznatek zmíníme dnes.

Tréninkový plán pro každého - letní příprava

Zima nám už sice pomalu končí, ale to neznamená, že je čas pro nicnedělání, ba naopak – je to vhodné období na přípravu a rozvoj dovedností pro následující sezónu.
Lyžování bez hranic

Každý lyžař, včetně těch, kteří vyzkoušeli lyžování pouze na povinném výcviku na základní škole, ví, že k lyžování je potřeba pár lyží, pár lyžařských bot a pár holí. A přeci se mezi lyžaři objevují i ti, kterým na svahu bohatě stačí z páru bota i lyže pouze jedna.
Případně boty ani nepotřebují, hole nahradí zvláštními berličkami zakončenými krátkou lyžičkou a ještě se vozí v podivném kočárku. Přesto jsou to lyžaři tělem i duší a mnohdy je právě jejich lyžařská duše o mnoho větší než lyžařská duše nás, kteří potřebujeme všechno v páru.


A co děti, mají si kde hrát? 5. díl

Co s dětmi na horách, když už umějí perfektně lyžovat nebo jezdit na snowboardu? V minulých číslech jsme postupně probrali specialitky, jako je freestyle, běžky, snowboarding a telemark, no a v tomto, posledním čísle se zaměříme spíše na odpočinkové, relaxační aktivity, které naše horská střediska nabízejí. Zkrátka každý rozumný rodič by měl ctít pravidlo odpočinkového dne. Ale co s dětmi, když hrozí, že obrátí chalupu vzhůru nohama?
Kam směřují trendy v cyklistice?

Inovativní technologie, design a kvalitní služby
Cyklistický průmysl prošel za poslední desetiletí velikým vývojem, stejně jako řada jiných, nejen sportovních oblastí. Dnes už nás nepřekvapuje, že vybíráme z desítek výrobců a stovek až tisícovek modelů kol každý rok.
110 let lyžování v Česku

Další kulaté narozeniny slaví naše lyžování. Ačkoli lyže a radost, kterou plodily, pronikly do končin obývaných i Čechy mnohem dříve, hlavní instituce českých lyžařů – Svaz lyžařů v Království českém – vznikla v roce 1903. To je dějinný milník, který bude tento rok českými lyžaři oslavován.
Test lavinových batohů na vlastní kůži

Lavinové batohy pomalu ale jistě začínají být součástí vybavení nutného pro bezpečný pohyb v lavinovém terénu. Hmotnost se za poslední roky výrazně snížila a ceny postupně také začínají klesat. V minulosti byla nabídka batohů velmi omezená. Jeden dva typy od jednoho výrobce a dost. Dnes je to jiné. Každý rok přibývá pár typů, takže je z čeho si vybrat.
Candide Thovex

Když jsem dostal možnost udělat rozhovor s legendou jménem Candide Thovex, upřímně se mi roztřásla kolena. Je to, jako by fotbalista dělal rozhovor s Messim, atlet s Boltem nebo začínající zpěvák s Kájou Gottem. Celý den jsem vůbec nestíhal, byl jsem dost nervózní a na místo setkání jsem doběhl zpocený mnohem později, než bylo domluvené. Nervozita na mně byla znát, ale když jsem viděl, jaký klid z Candida vyzařuje, hned jsem věděl, že to bude pohoda. A také byla. Posadili jsme se pohodlně do prázdného kinosálu a jen tak jsme si chvíli nenuceně popovídali.
Photographers on the road - Yves Garneau

Yves Garneau podruhé. Rozhovor s tímto zajímavým fotografem jsme zveřejnili v minulém SNOW 73. Necháme si ho i pro toto vydání, kde prostřednictvím fotek představí svou nejoblíbenější destinaci – Gulmarg v indickém Kašmíru.
Nová Brenta Ronda

Potrhaná pavučina sjezdovek mezi Folgaridou, Marillevou, Madonnou di Campiglio a Pinzolem byla v loňské sezóně zacelena novou kabinkou Campiglio Express, která propojila Pinzolo s Madonnou.
Lyžovat v Zermattu a zemřít

Průvodce ADAC SkiGuide 2012 vyhlásil Zermatt již potřetí za sebou za nejlepší lyžařskou oblastí v Alpách. A to nejen díky nové nejstrmější sjezdovce. Horské městečko a jeho fascinující okolní kulisa hor má mnohem více co nabídnout. Není to jednoduché, ale skoro se dá říct, že s průvodcem musíme souhlasit. Unikátních fenoménů, které Zermatt nabízí, totiž nenajdete nejen nikde jinde v Alpách, ale na celém světě. Jestli lyžař musí něco vidět, pak je to Zermatt!
Lyžařské pohodlíčko 2. díl

Když už se zpotit, tak při lyžování. Proto se na hory přece jezdí! Neutrácet svou drahocennou energii všude tam, kde se nelyžuje – dlouhými pochody mezi lanovkami, obtížnými přístupy po schodech k nástupu na lanovky nebo frontami u pokladen lyžařských areálů. Současným trendem evropského horského byznysu je totiž pohodlíčko. Lyžařské pohodlíčko.
Ledovce - kdysi exotika, dnes skoro nutnost

Ledovce, nehostinný svět zlých horských příšer, první lyžaře nijak nelákaly. Svůj sport brali jako vyloženě sezonní záležitost a potřebu lyžovat i v létě neměli. Se sněhem na nich se potkali nanejvýš jako horolezci nebo skialpinisté.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 74!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.