21.1.2007

Jak už sem psal, fotky a článek o Red Bull Shape The Nature najdete ve SNOW 31 (leden 2007) V nové galerii najdete už teď další sadu fotek, které se do časopisu nevešly.


11.12.2006

Koncept je tedy podobný jako u Red Bull Hike And Ride, kterého se vloni zúčastnili také Robin Kaleta s Jirkou Lauseckerem a díky tomu měl i u nás slušnou publicitu. První ročník Red Bull Shape The Nature měl velký úspěch také díky krásnému počasí a čerstvému prašanu, což dovolilo vzniknout exkluzivnímu materiálu, na rozdíl od sezóny 2005, kdy se pro nepřízeň počasí neuskutečnil.

Rok 2006 přinesl pár změn, které by měly zvednout úroveň a umožnit freeskierům ukázat ještě víc. Počet týmů se rozšířil na 4 a v každém se za podpory tentokrát už profesionálních fotografů a kameramanů o pohár shaperů přírody utkali 3 lyžaři v každém z týmů. Důvody ke změnám jsou jasné: kvalita filmového materiálu rozhoduje o umístění stejným dílem jako triky a ježdění a větší počet lidí přeskupí v daném čase větší množství sněhu, takže záběry by měly být efektnější a polety vyšší. Vyhrál ten, kdo dokázal během dvou dnů natočit nejlepší backcountry freestyle video. Warth je známý dlouhými zimami a velkým množstvím napadaného sněhu, což mělo vytvořit perfektní podmínky.

Fotky najdete v galerii.

Vyhrál tým Natural Skiers ve složení Flo Wieser, Tim Rieder, Misra Noto s fotografem Rainerem Ederem (foto s "pohárem" nahoře). Kupodivu až druzí skončili Doggy Style s Aloisem Bickelem, který měl výhodu domácího hřiště, takže ve Warthu zná každou převěj.

Tento článek berte jako takovou ochutnávku v podobě galerie fotek veřejně přístupných na fotografických stránkách Red Bullu. Hlavní chod bude připravený z obrázků exkluzivních, budeme jej servírovat v příštím tištěném SNOW 31 (leden/únor 2007).

foto: Thilo Brunner/Red Bull, jezdec: Tobi Tritscher, místo: Warth
Tobi Tritscher Cork 360° na step-up kickeru, foto Thilo Brunner/Red Bull

V dalších týmech byli tito jezdci a fotografové:

Doggy Style:
Alois Bickel
Andy Prugger
Tobi Tritscher
Thilo Brunner (fotograf)

Sauna:
Jani Nygård
Joonas Kouksa
Patrik Leidstedt
Pepo (fotograf)

Kaiserschmarrn:
Sven Kueenle
Julien Regnier
Fabien Maierhofer
Elina Sirparanta (fotograf)