Kromě velké telemarkové půjčovny, která bude k dispozici zdarma po celé tři dny včetně profesionálních telemarkových instruktorů, se v neděli 31. 3. uskuteční na jezdovce Javor i tradiční závod Telemark Classic Sprint se skokanskou i běžeckou částí, který bude letos finálovým měřením sil těch nejlepších v Českém telemarkovém poháru 2013.

Pro začátečníky budou připraveny pravidelné lekce zdarma, pro pokročilé pak zdokonalovací workshopy, společný výlet na pásech na Velikonoční pondělí, nebo testování telemarkových lyží Scott. Sobotní předzávodní večer by měl naopak oživit koncert děčínské kapely Pooda, v neděli pak tradiční grilování a vložený večerní závod na Havlově boudě.

Program:

SOBOTA 30. 3. 2013

První den festivalu bude ve znamení klidného rozjezdu s postupnou gradací do Open party na Havlově boudě. Od 9.00 můžete na úpatí sjezdovky Javor, kde bude po celé tři dny stát festivalové městečko, zkoušet telemarkové lyžování s našimi instruktory. Workshopy pro začátečníky i pokročilé začínají vždy v 10.00 a ve 13.30. Pro vybavení si prosím přijďte minimálně půl hodiny předem, ať můžeme v uvedené časy opravdu začít.

Zdatnější jezdci mohou využít nabídky workshopů pro pokročilé, nebo otestovat telemarkové lyže Scott. Program na Javoru bude ukončen kolem 16.00 a pak se přesuneme na Havlovu boudu, kde začíná od 18.00 festivalová Open party. Pokud počasí dovolí, budeme venku pouštět muziku, pojídat grilované speciality a popíjet teplé i studené nápoje. Během Open party se můžete zaregistrovat i do nedělního finále Českého telemarkového poháru.

9.00 – 16.00 – Javor - workshopy, testování, výuka, registrace na festival a na závod ve stanu SNOW
12.00 – 21.00 – Havlova bouda – grilování, venkovní bar, pivo i svařák 25,-
18.00 – ??.00 – Havlova Bouda – open party, promítání, hudba, grilování, venkovní bar, registrace

NEDĚLE 31.3.2013

Od 9.00 můžete na úpatí sjezdovky Javor, kde bude po celé tři dny stát festivalové městečko, zkoušet telemarkové lyžování s našimi instruktory. Workshopy pro začátečníky i pokročilé začínají dnes ve 14.00. Pro vybavení si prosím přijďte minimálně půl hodiny předem, ať můžeme v uvedený čas opravdu začít. V 11.00 startuje finálový závod Českého telemarkového poháru. Vyhlášení vítězů závodu i celkových vítězů Českého telemarkového poháru proběhne na Javoru po 16.00. Chvilka oddychu po perném dni neuškodí. Můžete relaxovat na Havlově boudě, kde bude opět připraveno grilování a venkovní bar, nebo se v klidu převléci do slavnostního a připravit se na večerní party v klubu New Klondike, kde budou k tanci a poslechu hrát kapely POODA a OCCASIONS. Během koncertu nás také čeká vložený závod v lezení na umělé stěně na čas v telemarkových botech. Sedák vám zapůjčíme, boty ne.

9.00 – 16.00 – Javor - workshopy, testování, výuka, registrace na festival
12.00 – 21.00 – Havlova bouda – grilování, venkovní bar, pivo i svařák 25,-
20.00 - ??.00 – New Klondike – večerní party, koncert POODA a OCCASIONS, rum 25,-, Captain Morgan 39,-
20.00 – 22.00 – New Klondike - závod v lezení na stěně v telemarkových botech

Pro závodníky:

9.00– 10.30 - registrace do závodu ve stanu SNOW (hodnotné ceny pro prvních deset v kategorii ženy i muži), individuální prohlídka trati
11.00 - start dvoukolového závodu, jede se podle čísel od nejnižšího, nejdříve ženy, pak muži, druhé kolo v opačném pořadí od nejvyššího čísla, čísla se registrují od nejnižšího podle příchozích,
13.00 - předpokládané ukončení závodu
16.00 - vyhlášení výsledků a předání cen v prostoru cíle

PONDĚLÍ 1.4.2013

Pokračujeme v krasojízdě. Dnes nás čeká společné ježdění, výuka pro začátečníky i workshopy pro pokročilé, po zájemce i společný výlet na pásech, testování lyží Scott.

10.00 - startuje výuka pro začátečníky
10.00 - telekids - výuka telemarku pro děti
10.00 - workshop pro pokročilé
10.00 - start společného výletu na pásech
13.00 - ukončení Telemarkového Festivalu Pec 2013

Jedním z partnerů akce, která se již při svém prvním ročníku stala legendou, se stal internetový obchod Sportmall.cz. „Jsme rádi, že můžeme být součástí akce, která si zachovává svoji tradiční tvář a nabízí návrat k lyžařským kořenům. A navíc, podporu soutěživého ducha a chuť porovnat své síly s ostatními považujeme za samozřejmost. Všem zúčastněním závodníkům Telemarkového festivalu poskytneme zdarma VIP kartu do našeho internetového obchodu s 20% slevou na veškeré produkty, neboť si těchto sportovců velmi vážíme“, dodal za Sportmall.cz Roman Blažek. Pro absolutní výherce přichystal Sportmall.cz další hodnotné ceny.

Více info na www.telemarkovaskola.cz


Balíčky pro Telemark festival Pec 2013

V letošním roce jsme pro vás připravili tři základní balíčky, ze kterých si podle své plánované účasti můžete vybrat.

Balíček 1 (jedu na dva nebo tři dny)

Cena: 400 Kč

Obsahuje: startovné do závodu, grilování a dva drinky (pivo nebo svařák) na Havlově boudě, kupóny na 20 % slevu na grilování na Havlově boudě, vstup na after party s koncertem kapel Pooda a Occasions, pivo Ferdinand zdarma po celý víkend (dokud nedojde).

Balíček 2 (hned po závodě zmizím a na party nejdu)

Cena: 350,- Kč

Obsahuje: startovné do závodu, grilování a dva drinky (pivo nebo svařák) na Havlově boudě, kupóny na 20 % slevu na grilování na Havlově boudě, pivo Ferdinand zdarma po celý víkend (dokud nedojde).

Balíček 3 (jedu na dva nebo tři dny, ale závodit nechci)

Cena: 150,- Kč

Obsahuje: grilování a dva drinky (pivo nebo svařák) na Havlově boudě, kupóny na 20 % slevu na grilování na Havlově boudě, vstup na after party s koncertem kapel Pooda a Occasions, pivo Ferdinand zdarma po celý víkend (dokud nedojde).

Uvedené balíčky si můžete objednat mailem na info@telemarkovaskola.cz, zároveň si tak zaregistrujete lepší startovní číslo. Platba na místě.


Ubytování na festivalu

Program je zajímavý po celé tři dny, takže netřeba nikam odjíždět. Nabídka ubytování v Peci pod Sněžkou je bohatá.

1. Kontaktujte Infocentrum na www.turistapec.cz a uveďte heslo Telemarkový festival Pec. Bude vám nabídnuto ubytování u našich partnerů, kteří vám díky městské kartě hosta poskytnou i slevu 10% na třídenní skipass.

2. Pro zajímavé jednodušší ubytování v centru kontaktujte Hotel Corso na telefonu 777 920 777 nebo mailu hotelcorso@hotelcorso.cz

3. Nejlevnější variantou je pak ubytování na objektu New Klondike, se spacákem již od 150 Kč/noc/osoba. Kontaktujte Pepka s heslem Telemarkový festival Pec na telefonu 603 487 827.