Waymaker se vyrábí hned ve třech verzích. Základní verze pojmenovaná pouze Waymaker je typickou allmountainovou botou. Waymaker Tour je naopak určen na touring a backcountry, poslední model Waymaker Carbon patří mezi výkonnostní boty určené pro freeskiing.

Celá rodina bot Waymaker vychází z koncepce, že většina lyžařů vyhledává spíše boty ve střední šířce, tedy nijak úzké jako závodní modely, ale pořád dostatečně výkonné a padnoucí. Proto se Atomic rozhodl tuto šíři zpřístupnit i v kategoriích backcountry a freeskiingu. Nové Waymaker tedy vychází z řady Hawx se 101mm šíří a technologií Live Fit Performance, která zajistí mimo jiné výborné umístění paty a dostatek místa na prsty.

Mezi další konstrukční zajímavosti patří unikátní třípřezkový koncept nebo Free/Lock system, který přepíná botu do pozice pro chození a lyžování. O pohodlí i dobrou přilnavost modelu Tour k noze se pak stará vnitřní botička Intuition, disponující nízkou hmotností, ale hlavně možností tepelného tvarování.

Model ATOMIC WAYMAKER TOUR 110 byl na letošní výstavě ISPO 2013 oceněn jako vítěz v lyžařském segmentu v kategorii Freeride/Touring Boots.

www.amersports.cz