1. Užívejte si sluníčka!

V březnu nastává rovnodennost, konečně dny i noci trvají stejně dlouho. Organismus, který je často vyčerpaný po dlouhé zimě, potřebuje sluneční paprsky, aby doplnil určité vitamíny a především aby pookřál. Dny se prodlužují, je tak mnohem více času na zábavu po lyžování. Díky mírnějším teplotám není také třeba tolik vrstvit oblečení.

Zažeňte jarní únavu lyžováním ve Středozemí ! Středisko Isola 2000 je jen hodinu cesty z Francouzské riviéry.2. Naučte se lyžovat na jarním sněhu!

Jste-li začátečník nebo již zkušený lyžař, jarní lyžování má pro každého něco kouzelného ! Vysoko položené slunce vás hřeje na tváři, vleky a lanovky začínají fungovat již před 9. hodinou a jezdí takřka do 17. hod., utažené sjezdovky pomalu povolují. První sjezdy jsou opravdovou radostí ze skluzu, na některých svazích máme dokonce pocit, že zima nikdy neskončí !

V Tignes na ledovci Grande Motte zůstává kvalitní sníh nejen do konce dubna, ale lyžuje se zde dokonce i v létě!3. Ideální čas na výuku lyžování!

Konec sezóny je také vhodným časem na výuku lyžování s těmi nejmenšími. Sluníčko, vyšší teploty, uvolněná atmosféra – pro děti ideální kombinace na učení bez stresu. Není nutné být na svahu mezi prvními – nejlepší čas je kolem 10. hodiny, když slunce začíná povolovat utažené sjezdovky. Je to tak radost kreslit oblouky jako po sametovém koberci a …

Středisky jako stvořenými pro rodinnou dovolenou jsou např. Les Menuires nebo Valloire.

4. Udělejte si čas na sebe!

Na jaře překypujeme energií a myslíme rovnou na léto. V každém středisku najdete vhodnou aktivitu na znovunabití fyzických sil – ať je to kurz pilates, posilovna nebo široká nabídka wellness center (sauna, masáže, vířivky …)

V minulých sezónách byla otevřena nová wellness centra ve střediscích Arc 1950 a Val d´Isère.5. Odpoledne vytáhněte snowboard!

Na sklonku sezóny povolují sjezdovky mnohem rychleji, a tak je odpoledne dobrým tahem vyměnit lyže za snowboard. Pro začátečníky nejsou pády tak bolestivé jako na utažených až zledovatělých zimních svazích. Ovládání prkna se tak stává mnohem jednodušší …

V největší lyžařsky propojené oblasti na světě – Tři údolí, najdete určitě ty správné svahy na pokoření « prkna ».

6. Skočte do bazénu – nejen krytého, ale i pod širým nebem!

S narůstajícími teplotami odkrývají některé bazény své střechy a terasy, což je již prvním náznakem léta ! Relax v teplé vodě, ale přitom dýchat osvěžující horský vzduch – to je radost z kontrastů na konci sezóny.

Naším tipem je bazén v Plagne Bellecôte.7. Objevujte horskou faunu a flóru!

Na jaře se příroda probouzí ze zimního spánku. Máte tak příležitost pozorovat především na jižně orientovaných svazích první jarní rostliny jako je romulea nebo nádherné fialové krokusy. Také svišti vylézají ze svých úkrytů…

8. Užijte si na jarních akcích!

Střediska na jaře nabízejí bohatý program – koncerty, ohňostroje, různé závody či degustace. Na terasách horských restaurací je cítit nejen uvolněná atmosféra připomínající pohodu letních měsíců ale také omamná vůně grilu...

Ve dnech 20. až 24.03.2013 – proběhne ve středisku Morzine 3. ročník festivalu hudebního festivalu za účasti 7 francouzských a zahraničních umělců - Le Rock the Pistes. 5 dnů plných hudby – se skipasem vstup zdarma !
Více informací na www.rockthepistes.com


Praktické info:

www.francie-hory.cz – francouzská lyžařská střediska
info.cz@atout-france.fr

ZDARMA mapa francouzských lyžařských středisek v češtině s vyobrazením v zimě uzavřených horských průsmyků.

Registrace k odběru E-Newsletteru – elektronicky zasílaných novinek z Francie cca 4x/rok.

Novinky z lyžařských středisek Francie, akce sezóny a objednávku mapy či newsletteru najdete ZDE!