Do italského střediska Chinesa in Valmalenco se sjeli závodníci ze všech freestylových disciplín, aby porovnali svoje síly. Celý týden se postupně střídaly boule, u-rampa, aeries, skicross a slopestyle. Z českých skicrossařů se na mistrovství nominoval Jiří Čech, Jakub Křenek, Matěj Mrštný a Vítek Jurica. S klukama jel také vedoucí skupiny Jaroslav Lučan, jako trenér a servisman, a Jakub Kopřiva – testovací jezdec.

Už 2 dva dny před samotným závodem se trénovalo a kromě počasí, které nebylo nikterak příznivé, se zvládlo v trati odjet spousty jízd. Do samotného závodu se po kvalifikaci dostal z 5. místa Jiří Čech a z 28. místa Matěj Mrštný. Jakub Křenek a Vít Jurica bohužel zůstali za branami finálových heatů. Hned v první rozjížďce na sebe narazili oba reprezentanti a Jiří Čech tuhle rozjížďku s přehledem ovládl a dojel na první pozici. Pro Matese to byla bohužel stopka.

Jakmile se odjely všechny základní heaty pro postup do šestnáctky nejlepších, tak se odspodu hnala hustá mlha, která zakryla celou skicrossovou trať a organizátoři se po hodinové pauze museli rozhodnout pro zrušení závodu.

Jak je dáno v pravidlech FIS, celkové výsledky se vyhlásily podle kvalifikace a jelikož jeden závodník, který byl v kvalifikaci před Jirkou, nepostoupil ze svého jediného heatu, tak se všichni ve výsledcích posunuli o místo výše.

Jirka tak obsadil 4. místo na Mistrovství světa juniorů. Což je velký úspěch pro celou českou skicrossovou scénu.