Titul "Nejinovativnější značka" je ocenění udělované každoročně německou organizací Plus X Award. Značky, které tuto cenu získají, se vyznačují výjimečnými úspěchy v oblasti kvality, ergonomie a zodpovědnosti vůči životnímu prostředí. O tom, že je Elan silně inovativní značka svědčí i fakt, že získal ocenění v kategorii sportovního vybavení již druhý rok po sobě - je nositelem tohoto titulu i za rok 2012. Kromě Elanu získaly ocenění Nejinovativnější značka roku 2013 také Opel, Philips, Vodafone, Toyota, LG a další.

Porota organizace Plus X Award ocenila Elan také titulem Nejlepší produkt roku 2013.
Firma toto ocenění získala v lyžařské kategorii za své lyže Elan Amphibio 14 Fusion, které již letos získaly cenu Red Dot za nejlepší design.

Leon Korošec, člen manažerského výboru Elanu, je na úspěchy firmy pyšný: "Elan opět dokázal, že stojíme po boku nejúspěšnějších sportovních značek. Navíc se potvrdilo, že jsme na světové úrovni nejlepší, protože jsme nejinovativnější. Inovace je součástí DNA naší firmy a je to koncept, ve který věříme. Inovace vyžaduje nejen trpělivost a znalosti, ale i odvahu. A Elan všechny tyto vlastnosti má. Odráží se to v našich produktech a chceme, abychom takoví zůstali i v budoucnu. Prostě nejlepší."

Tyto úspěchy komentuje i ředitel společnosti pro produkty a značku Luka Grilc: "Lyžování se zrodilo ve Slovinsku, je to náš národní sport a Elan je firma, která navrhuje a vyrábí nejlepší lyže na světě. Opět jsme dokázali, že jsme světovou jedničkou v inovacích a designu, a to je určující i pro naši budoucnost. Porotu letos oslovily tři modely s technologií amphibio (Amphibio 14, Spectrum and SLX) a model Delight, který představuje nejlehčí dámskou lyži na světě. Rádi bychom všechnu pýchu a chválu, která nás provázela na vyhlášení cen v Kolíně nad Rýnem, předali i všem našim zaměstnancům, partnerům a těm, kteří jezdí na lyžích Elan."