Např. úřadující mistři světa Heidi Neururer (AUT) a Rok Flander (SLO), vice mistryně světa 2007 Marion Kreiner (1997 & 1999) se opět postaví proti Hansi Röschovi (GER) a Gerry Ringovi (AUT). Po tři dny se v Ichglu koná první ročník SG Invitational season final, které za podpory firmy Red Bull uvádí mistr světa a bronzový medailista z olympiády v Turíně Sigi Grabner (AUT). Vedle účasti nebo sledování závodního dění, má každý možnost testování snowboardů pro nadcházející sezónu, značek SG, F2, Virus a Goltes .

Systém závodu

Závodí se v paralelních disciplínách. Program je rozdělen do dvou dnů. První den probíhá kvalifikace amatérů do hlavního závodu. Kvalifikovaní jezdci jsou večer rozlosováni do hlavního závodu, ve kterém proti sobě nastoupí 16 čtyřčlenných týmů složených z jednoho profesionálního jezdce, snowboardové legendy a dvou amatérů! Tyto týmy se spolu v sobotu utkají KO systémem a to za podpory spousty diváků, fotografů a v neposlední řadě i svých soupeřů.

Nový obrázek
 
Závody, setkání a zábava!

Pokud by snad někdo čekal upjatou závodní atmosféru nebo snad sahání po vítězství všemi prostředky, bude velmi zklamán. Hodně o téhle akci napoví hlavní motto celého závodu – Have fun!

Přátelská  a pohodová nálada panuje všude, i mezi vzájemně se špičkujícími závodníky.Následné vyhlášení výsledků závodů, pod záštitou firmy Redbull, probíhá v luxusním tanečním klubu, kde se pak party rozjíždí naplno i přes to, že se většina účastníků seznámila až v dějišti akce. U člověka tak naprosto převažují pocity krásně strávených dnů v kruhu dobrých přátel.

Nový obrázek
 

Co říct na závěr? Byly to nádherné tři dny na horách, mezi zajímavými lidmi s úžasnou atmosférou a jediným cílem „ Have fun !“. Proto Vás zveme na II. ročník SG Invitational. Přijeďte si 4.-6.dubna 2008 do střediska Ischgl zazávodit, potrénovat, otestovat, seznámit se s lidmi z celého světa nebo si prostě užít příjemné dny na horách.


Nový obrázek