Lyžuje se totiž zdarma

Jak to funguje. Prostě. Stačí si zajistit týdenní pobyt ve smluvním ubytovacím zařízení a skipas zdarma je váš. Konkrétně je to skipas na 5 ze sedmi dnů, což pro normální lyžaře obvykle bohatě stačí – naopak mohou bez pocitu, že jim něco uniká, vyrazit někam na výlet nebo za relaxací do některého z termálních koupališť. Může si také pro lyžování vybrat dny s nejhezčím počasím a naopak se věnovat jiným činnostem, pro které není slunce potřeba, v době, kdy třeba není nejkrásněji.

Vyplatí se to?

Počítejte s námi. Například v romantické horské Chatě na Grúni ležící přímo na sjezdovce zaplatíte za osobu a týden v hlavní sezóně 189 EUR, tedy nějakých 4 700 Kč. Cena je za osobu pro sedm nocí a zahrnuje i polopenzi. Za samostatný skipas byste ale zaplatili 105 EUR. Za bydlení s polopenzí tedy ve výsledku dáte jen 84 EUR, tedy 2100 Kč za týden. Za jednu noc, snídani a večeři tedy zaplatíte jen 300 korun – to není špatné, co myslíte?

Nejlevnější bydlení v hlavní sezoně poskytuje Chata u Gregušov, kde za bydlení a skipas dáte 136 EUR, po odečtení skipasu pak vyjde za bydlení jen 21 EUR, tedy 525 Kč na týden neboli 75 Kč na noc!

Tříhvězdičkový hotel Gold je naopak na druhé straně spektra kvality a šíře nabídky. Vedle polopenze nabízí i welness nebo animační programy pro děti. Cena za týden v hlavní sezóně vyjde na 299 EUR, tedy bez skipasu na 194 EUR (4 850 Kč). Hotelová kvalita s polopenzí tak vyjde za den na 693 korun.

Celkově můžete vybírat mezi až 15 smluvními ubytovateli, v závislosti na sezóně.

Co dnes na Vrátné najdete?

Lyžařské svahy se sbíhají do údolí ze tří hlavních lokalit – z Poludňového Grúně, Príslopu a Chlebu. Přímo v obci Vrátna je ještě dětský areálek s vlekem (Tížinka). Hledáte-li hlavně upravované sjezdovky, tak se zaměřte na oblast Paseky. Moderní 4sedačka tam vozí lyžaře nad širokánskou sportovní tratí zpod Poludňového Grúně (právě u její horní stanice je zmiňovaná Chata na Grúni). Paseky dostaly letos nový vlek, který ve větším pohodlí dopraví více lidí na delší vzdálenost než ten předchozí. Na Pasekách se provozuje díky rozlehlé a dlouhé trati také velmi atraktivní večerní lyžování.

Oblast Príslop je se dvěma pěknými a pravidelnými červenými tratěmi vhodná zejména pro rodiny s dětmi. Leží stranou hlavní silnice, a nabízí proto větší klid a nižší zalidněnost tratí.

Pro milovníky skutečných horských terénů je tu nejvýše položený areál pod Chlebem. Poměrně nová kabinková lanovka tu vyváží do hor zejména freeridery a skialpinisty, ale nejen na ně pak čeká krásný divoký svah s 800m převýšením, který klesá přímo k severu, a tedy nabízí obvykle výborné sněhové podmínky. Nabízí široké bezlesé pláně, ale i dvě černé, nahoře širokánské tratě vedoucí lesem až do údolí.


Vzniklo ve spolupráci se Slovenskou agenturou cestovního ruchu.

www.slovakia.travel