SNOW 75 vychází 3. října 2013
116 stran


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivé vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Prolistujte si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 75 najdete jeden skipas zdarma a jednu poukázku na servis lyží:
Pár tipů z obsahu:

Eva Samková v rouše Evině

Rozhovor s Evou je potěšením pro novinářské ucho. Eva by totiž povídala pořád. Stačí naťuknout a poví vám na sebe skoro všechno. Sama zodpoví otázky, které jste ještě nepoložili, přitom máte pocit příjemně stráveného letního odpoledne s mladou sympatickou dívkou, které jako by ani nebylo pro všechny zúčastněné pracovní. Jaká je tedy dívka, proslulá svým namalovaným knírkem, hrou na saxofon nebo láskou ke koním?
Sezóna 12/13 a co nové lyže?

Na jiném místě jsme probrali výsledky a výkony sjezdařů v loňské sezoně. Byla atypická přechodem na nový materiál ve třech disciplínách, a tak si zaslouží samostatné ohlédnutí, jak se novinky projevily a co přinesly.
Teorie byla jasná: mají snížit úrazovost. Zejména obří slalom se měl stát disciplínou méně silovou a více technickou. Ve výhodě měli být specialisté a lyžaři robustní.
Lasse Kjus - Lyžuji opatrně a pomalu

Norský lyžař Lasse Kjus získal pět olympijských medailí a jedenáct cenných kovů z mistrovství světa. Třikrát se stal světovým šampiónem, dvakrát získal křišťálový glóbus ve Světovém poháru. Teď už osm let nezávodí. Jak dnes žije tato legenda, která přijela do Prahy otevřít monobrandový obchod svého oblečení?
Král Jan Němec

Lyže na trávě = Jan Němec. Tahle personifikace bude platit ještě léta. Nikdo jiný na světě nevyhrál tolik, co tenhle 37letý moravsko-český fenomén. A potvrdil to i letos na závěr protrpěné sezony, kdy se stal se dvěma zlatými a jednou stříbrnou medailí vládcem světového šampionátu v Japonsku v Šičikašuku.
Skiwithme.cz - mám jednu nohu dlouhou…


1. vrstva je grunt

Tak jako „pořádná“ polévka je základem vydatného obědu, tak je 1. vrstva nosným pilířem moderního sportovního oblékání. Vždy platí, že funkční systém oděvních vrstev je třeba budovat zespoda.
Pomůcky pro nácvik pluhu a vedení lyží

Sjezdové lyžování je krásná, ale pohybově relativně náročná činnost. Ne všichni jsou schopni hned v začátcích nácviku pochopit správné pohybové základy, mnohým dělá problémy udržet lyže v požadovaném postavení a směru. V počátcích nácviku lze k pochopení polohy lyží využít různé pomůcky. Jak obstojí v praxi a komu mohou opravdu pomoci?
The best of heliskiing

Lyžování s helikoptérou se provozuje ve všech koutech světa, přičemž každý má nějaká plus a nějaká minus. Robin Kaleta, který už toho ve vrtulníku nalétal hodně, z ptačí perspektivy poznal hory obou polokoulí a vícero kontinentů, se dělí o své zkušenosti a odhalí vám, jak se to ve světě heliskinguu vlastně má.
Photographers on the road - Bryn Hughes
Nockberge - sluneční a termální rozmazlovánky

Zaoblené vrcholky pohoří Nockberge v rakouských Korutanech jsou místem, které potěší požitkářské lyžaře. Jako by se tu zpomalil čas a člověk měl více času přemýšlet, jak si vlastně představuje lyžování.
Obersaxen - stará škola

Obersaxen je lyžařské středisko ve švýcarském kantonu Graubünden, které je nápadné tím, že je nenápadné. Nepodniká marketingové výpady na zahraniční trhy, nesnaží se kumulovat turisty a stahovat je z kůže a žije si tak nějak v souladu s přírodními cykly a s osudem. Prostředí ideální pro odpočinkovou dovolenou.
Nejdelší sjezdovky Alp - Zermatt

Z Matterhornu hluboko do Itálie a Oddysea pod Matterhornem
I hory mají pět hvězdiček (1. díl)

Že hotely jsou hodnoceny hvězdičkami, je všeobecně známé. Jejich počet obvykle vyjadřuje nejenom jejich úroveň a kvalitu, ale je současně i jakýmsi cenovým semaforem. Již v názvu každému napoví, sem můžeš a tady se ti kreditka pěkně protočí. A jak je to na horách?
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 75!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.