Osobnosti Nahoty v ročníku 2013/14


Zlatá Eva Samková v rouše Evině

Rozhovor s Evou je potěšením pro novinářské ucho. Eva by totiž povídala pořád. Stačí naťuknout a poví vám na sebe skoro všechno. Sama zodpoví otázky, které jste ještě nepoložili, přitom máte pocit příjemně stráveného letního odpoledne s mladou sympatickou dívkou, které jako by ani nebylo pro všechny zúčastněné pracovní. Jaká je tedy dívka, proslulá svým namalovaným knírkem, hrou na saxofon nebo láskou ke koním?

Vyšlo v časopise SNOW 75.
Andrea Zemanová - krásná, tvrdohlavá a šílená

Udělat rozhovor s Andreou nebylo vůbec jednoduché. Není moc upovídaná a lyžování se věnuje hlavně proto, že ji baví, a ne že by o něm měla potřebu dlouze vyprávět. Její střídmé odpovědi však byly jasné jako horské nebe a přinesly zcela zřetelný obraz dívky, která by lyžování za nic na světě nevyměnila a o své místo na lyžařském Olympu je odhodlaná bojovat do posledního dechu.

Vyšlo v časopise SNOW 77.
Martina Dubovská - s křídly a srdcem anděla

Dohnat Martinu mezi jednotlivými tréninkovými cykly na ledovcích nebylo vůbec jednoduché. Přesto nakonec přijela, byť s obavami, že „bude těžké z ní něco dostat“. Opak byl pravdou a tahle sympatická a temperamentní mladá dáma s dobrým srdcem, ve kterém se promíchává česká krev se slovenskou, na sebe řekla téměř vše, co jí přišlo na jazyk.

Vyšlo v časopise SNOW 79.
Michal Novotný - Volá Ruzyň, tady Majkl

Jestli jsem někdy v minulosti začínal tento úvod slovy o tom, že se nebylo s někým jednoduché sejít, ještě jsem netušil, jaký adrenalin mě čeká s Michalem Novotným. Nakonec jsme rozhovor vedli po telefonu těsně před uzávěrkou při Majklově odletem na závody do Andorry. jen občas ho přerušila žádost k odbavení a posléze instrukce k použití kyslíkové masky. Ale adrenalin k Majklovu sportu patří, a tak mi ho nechal také trochu ochutnat. Až po uzávěrce přišla zpráva, že právě na závodech v andoře pro majkla kvůli přetrženému vazu skončila sezóna a olympijské naděje…

Vyšlo v časopise SNOW 80.
Ondřej Berndt - s tváří anděla a rychlostí ďábla

Když jsem Ondru Berndta spatřil poprvé, objevil se přede mnou na malou chvilku písničkář Karel Plíhal. Když Ondra promluvil, objevil se přede mnou podruhé. Andělská tvář, tělo hromotluka, dobrotivý dětský hlas. A k tomu návdavkem láska k rychlému lyžování. Se skromným a nadějným závodníkem jsme se potkali těsně před olympiádou, na kterou nakonec nejel, a byť toho mnoho nenamluví, příjemně jsme si popovídali. O čem?

Vyšlo v časopise SNOW 81.
Osobnosti Nahoty v ročníku 2012/13


Valentina Volopichová

Na rozhovor přišla rozevlátá, uspěchaná, udýchaná a se slovy „kluci, jsem úplně kantáre“ dosedla na gauč a požádala o minerálku. Nápis na jejím tričku ve mně vyvolal mnoho otázek. Brunettes Rule – brunety vládnou.

Vyšlo v časopise SNOW 68.
Filip Trejbal

S Filipem jsme se potkali uprostřed parného léta v kavárně na okraji Liberce. Nad námi se tyčil majestátní Ještěd a působil tajemně, stejně jako velký chlap s vzezřením vikingského válečníka, který seděl naproti mně. Z jeho hlasu ale zaznívala dobrota i pokora a já se přestal bát, že mě za špatně položenou otázku třeba přišpendlí lyžařskou hůlkou do kavárenského křesílka.

Vyšlo v časopise SNOW 70.
Kateřina Pauláthová

Potkat se s Kateřinou nebylo vůbec jednoduché. Tato mladá sympatická dáma je vytížena tréninky, cestováním i povinnostmi vůči sponzorům a volného času jí moc nezbývá.

Vyšlo v časopise SNOW 72.
Kryštof Krýzl

To nejzajímavější jsem z chlapíka, který nejdříve působil téměř tichým dojmem, dostal až na konci našeho rozhovoru, který se tentokrát točil kolem lyžování víc, než kdy předtím. Kryštof je lyžováním posedlý a rád řeší technické detaily, a protože jsem na tom podobně, bylo velmi těžké se nenechat unést.

Vyšlo v časopise SNOW 73.
Klára Křížová

Se sympatickou Klárou jsme se setkali na vyhřáté zahrádce příjemné trutnovské kavárny. Byl srpen, teplo, tiché nedělní odpoledne na maloměstě a proti mně seděla krásná, vtipná, veselá mladá dáma, která umí navíc dobře lyžovat. Co víc jsem si mohl přát! Narozena na Moravě mluvila spisovně a rozhovor plynul pomalu, přirozeně, prostě nedělně a já ho nechal stejně tak plynout i pro vás. Přeskakující vesele z jednoho na druhé, živý jako voda, živý jako Klára samotná.

Vyšlo v časopise SNOW 74.